Yüz Gerdirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hayat standartlarının da yükselmesiyle uzayan yaşam sürelerini iyi değerlendirmek bu değerli günlerde psikolojik olarak kendini yaşlı ve hasta olarak hissetmemek önemli bir noktadır. Bu bağlamda kaliteli yüz gerdirme operasyonu ile yaşam kalitesini yüksek tutmanız mümkündür.yüz germe ameliyatı, yüz gerdirme operasyonları,  yüz gerdirme

Her ne kadar estetik operasyonlar ürkütücü olsa da doğru merkez ve uzmanla yola çıktığınızda alınan riske değdiği sonucuyla karşılaşılmakta ve operasyondan mutlu ayrılmak söz konusu olmaktadır. Operasyona karar vermeden önce ayna karşısında kendini yüzünüzü germeye çalışıyorsanız psikolojik olarak bu durum sizi etkiliyor demektir ve bir plastik cerrahi uzmanıyla görüşmenin zamanı gelmiştir. Bu noktada iyi araştırma yaparak uzmanınızın daha önceki işlemlerine göz atabilirsiniz. Öncelikle bu bir ameliyattır ve steril bir ortamda genel anestezi altında yapılması gerekmektedir. Güvenilir olmayan bilmediğiniz merkezlerde böyle bir uygulamaya gitmeniz yüzünüzü ve sağlığınızı tehdit edici sonuçlara maruz kalmanıza neden olabileceğinden doktora karar verirken çok seçici davranmalı kaliteli yüz gerdirme operasyonu alanında bir uzman seçimi yapmalısınız. Diğer taraftan bunun bir mucize olmadığını bazı sarkmaların olabilecek düzeyde düzeltilebileceğini de bilmenizde yarar var. Bu konularda uzmanınız zaten size gereken desteği verecektir. Operasyonun ardından kesinlikle iyileşme süreci boyunca sigara içmemeniz gerekmektedir. Sigara kullanıyorsanız sigarayı bırakmanızı ve operasyona ondan sonra girmenizi tavsiye ederiz.

Yüz gerdirme işleminin ardından bir hafta sonra dikişler alınacağından bir haftanın sonunda yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak yaz aylarından ziyade yüzde yapılacak olan operasyonlarda kış aylarını tercih etmekte yarar vardır. Çünkü sonbahar ve kış güneş ışınlarının cilde yaz kadar zarar vermediği dönemlerdir ve cildinizdeki ödeminde kaşkol vs. yardımıyla kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Yine operasyon sonrasında on onbeş yaş kadar genç bir yüze sahip olacağını ve bunun uzun yıllar sizinle kalacağını bilmeniz de operasyonun artılarındandır. Kaliteli bir uzmanla yola devam etmenizin en önemli taraflarından bir tanesi de yüz hatlarınızda bozulmalar olabileceği gerçeğinden kaynaklanmaktadır. İyi bir uzman tarafından yapılmayan işlemlerde yüz hatlarınızda yaşanacak bozukluklar istenmeyen görüntü ile karşı karşıya kalmanıza neden olur. Bakımlı bir yaşam sürerken cildinizle de dost kalabilmek için yüz gerdirme işlemini yaptırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir