Sandalet Giymek Özen İster

Sandaletler ayağın üst kısmında başlayıp topuk ve tabana bağlanan tipte tasarlanmış ayağın çoğunu açıkta bırakan bir ayakkabı biçimidir. Sandaletlerde ayak parmakları açıktır. Sandalet modası Bodrum ile birlikte yayılmış olan bir trenddir. Hatta Bodrum Sandaletleri adı da bu yüzden verilmiştir. Bodrum kendisine has olan sandaletçiyi mesleğini koruma yolunda her zaman adım atmayı bilmiştir. Diğer yandan sandaletler insanlığın en eski ayakkabısıdır. Kleopatranın sandalet üzerine boncuk ya da metallerle süslemesi de bu dönemlerden gelen bir ilktir. Sandaletler özellikle yaz mevsimlerinde kullanılır ve hemen her sene farklı tarz ve modeller ayaklarda sunulur. Sandalet giyimi için bazı detaylar vardır ki, bu da sandaletin özenle giyilmesinin bir örneğidir. Sandalet giyilirken en önemli şey giyimle olan kombinidir. Sandalet genelde elbise ve eteklerin ayakkabısıdır. Pantolon ile çok fazla tavsiye edilmez. Bir sandalet asla çorap giyilmemelidir. Son derece özensiz bir durumdur. Sandaletler ayakları ve ayak parmaklarını doğrudan gözler önüne serdiğinden ayak bakımı ve ojeli ayak tırnakları sandalet giyiminin esas noktasıdır. Bağcıklı sandalet son zamanların en dikkat çekici sandalet modellerindendir. Form ve şekilleri itibari ile dikkat çekicidir. Özellikle dore ve gümüş olanları ise en çok trend parçalar halindedir.sandalet seçiminde trend, sandalet seçimi yapma, sandalet tercih ederken nelere dikkat edilmeli

Sandalet Mevsimine Nasıl Hazırlanılır

Sandalet mevsimine hazırlanmak demek ayaklara gereken özeni göstermek demektir. Pedikür bir ayak için ilk yapılacak işlemlerdendir. Ayak peelingi yapılarak topuklarda çirkin görüntüden arındırılmalıdır. Ayakların her akşam iyice yıkanıp kremlenmesi gerekir. Tırnakların formda olması çok önemlidir. Oje bir tırnağı özenli gösteren bir durumdur. Sandaletler bayanların özellikle ilkbahar yaz aylarında tercih ettikleri bir ayakkabı tipidir. Özellikle bağcıklı sandalet modası bir stil haline gelmiştir. Hem spor hem klasik tarzlardaki tüm kıyafetlerde kullanabilen, tercih edilebilen bir hal almıştır.

Sandalet Modelleri

Sandalet modelleri taşlı modeller, sade modeller, gladyatör modeller, bağcıklı modeller, incili modeller, desenli modeller olmak üzere çeşitlidir. Her zevke her ayak tarzına göre uygun olan bu tarzlar dönem dönem trend parça olma özelliğini taşırlar.

  • Sandaletler kesinlikle çorapla giyilmemelidir.
  • Sandalet giyimi öncesi mutlaka ayak ve tırnak bakımı şarttır.
  • Sandalet boyları kesinlikle bacak boyuna göre tercih edilmelidir.
  • Kot şort veya mini şort altında bağcıklı sandalet kullanımı trenddir.

Sandaletler tarz olarak genelde etek ve elbiselerin ayakkabısıdır. Ama pantolon tarzını benimsemiş bir kadında sandaleti dar paçalı yerine geniş paçalı bir pantolonla kombinleyebilir. Ancak kullanılacak tarz bağcıklı sandaletse bunun tüm setliğiyle görünmesi açısından etek ya da elbise kombini şart olandır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir