Saç Mezoterapisi Popülerliği

Öncelikle saç mezoterapisi nedir diye soranlar için; saç mezoterapisi saç derisinin dermis ve hipodermis adı verilen orta tabakasına oldukça ince uçlu olan bir enjeksiyon ile orta tabakaya minimal dozlarda yapılan mikroenjeksiyon yöntemidir. Derimizin oldukça işlevsel tabakası olan dermis tabakasına enjeksiyon yardımıyla saç kökünün ihtiyaç duyduğu gerekli olan mineral, vitamin, oligelement ve dolaşım onarıcıları istenilen dokuya direkt olarak verilmiş olur.saç mezoterapisi, saç mezoterapisi yapımı, saç mezoterapisi nedir Saç mezoterapisi alternatif bir tıp uygulaması olmadığı gibi aksine FDA onaylı olup deri yapısına uygun farmakolojik vitamin ve minerallerin uygun tıbbi koşullarda doğrudan verilmesi işlemidir. Bu işlemler yapılırken asıl istenen dermis tabakası yani derinin orta tabakasındaki hücrelerin uyarılmasını sağlamak ve böylelikle hücrenin canlılığını mümkün mertebe devam ettirmekti.

 Saç mezoterapisi nedir herkes için uygun mudur evet kesinlikle herkes için uygundur her yaştan olan herkes, cinsiyet ayrımı olmadan bu işlemi yaptırmak istiyorlarsa yaptırabilirler Ancak safra kesesi taşları rahatsızlığı olan, aşırı ilaç maddelerden etkilenenlere, tümörü olan, bağışıklık sitemi düşük olan, kan hastalığı bulunan kişilere ve iltihaplı hastalara uygulanmamalıdır. Yoksa çeşitli reaksiyon gösterebilir ve sağlığından olabilirler.

 Saç Mezoterapisinin Avantajları

 – Bölgesel olarak uygulanabilir.

 – İstenilen dokuya doğrudan uygulanır.

 – Uygulandığı dokunun hücreleri uyarıldığından saç dökülmesini engeller var olan saçları daha bakımlı yapar

 – Yan etkileri yok denecek kadar azdır

 – Uygulanan ilaçları hafif doz olarak verilir

 – İlaç direkt uygulandığı için aktif olarak çalışır

 Peki saç mezoterapisi fiyatları nasıldır? Saç mezoterapisi işlem maliyeti düşüktür. Genel anlamda aşağı yukarı değişiklik gösterse bile 300-400 TL gibi fiyatlar söz konusudur. Genel olarak saç mezoterapisi uygulaması yaptıran kişiler memnundur.

 Saçların dökülmesini engellerken saçlar güçlenir, mat görünümden arınır ve parlar, çok daha sağlıklı görünür. Ancak bilinmelidir ki saç mezoterapi işlemi seans olarak yapıldığından bir kere yaptırmakla sona ermez. Sürekli yaptırması gerekir. Bu nedenle fiyatlar düşük olsa bile süreklilik gerektirdiği için saç mezoterapisi fiyatları seans artıkça artacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir