Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma

Saçlarının rengini doğal yollarla açmak isteyen pek çok kişi papatya suyunu tercih etmektedir. Sizde doğal yöntemlerle daha açık renk saçlara kavuşmak istiyorsanız yazımızın devamını okumanız yeterli olacaktır.saç rengi açma, doğal yollarla saç rengi açma, saç rengi nasıl açılır

Saç rengini açmanın en eski yöntemlerinden birinin papatya suyu kullanmak olduğu kabul edilmektedir. Saç rengini kimyasal maddelerle ya da saç boyaları kullanarak açmak istemeyenler papatya suyuna yönelmektedir. Papatya suyu ile saçlarınızın rengini açmak için neler yapmanız gerektiğini anlatmadan önce papatya suyunun yararlarından bahsedelim.

Papatya Suyunun Yararları

Papatya suyu saçların dökülmesini engellediği gibi dolgun görünmelerini sağlamakta ve saç köklerini daha güçlü hale getirmektedir. Ayrıca cilt için besleyici ve onarıcı özelliklere de sahiptir. Sinir yolu hastalıkları ile bağırsak ve sindirim sorunları için papatya suyu önerilmektedir. Mide fonksiyonlarının düzenli çalışması için papatya suyu kullanılabildiği gibi gribal enfeksiyonlarda da papatya suyu veya papatya çayı kullanılabilmektedir.

Papatya suyu ile saç renginizi açmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

-Öncelikle en az 2 su bardağı suyu bir avuç dolusu papatya kurusu ile birlikte kaynatın. Kaynayan su rengini salınca soğuması için 10-15 dakika bekletin.

-Hazırlamış olduğunuz papatya suyunun tümünü saçlarınıza sürüp güneşe çıkın ve kuruyana dek bekleyin. (Eğer kış aylarında bu işlemi yapıyorsanız saç kurutma makinesinden faydalanabilirsiniz.

-Yapmış olduğunuz bu işlem saçlarınız renginin yarım ya da bir ton kadar açılmasını sağlayacaktır. Daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız aynı işlemi 4-5 defa daha yineleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir