Paintball Mekânı Nasıl Olmalı?

Gerek arkadaş grupları ile gerekse iş arkadaşlarınız ile yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerin başında gelen paintball artık hemen her semtte ulaşılabilir bir oyun haline geldi. İnsanların büyük keyif aldığı, motivasyonunun arttığı, ekip ruhunun canlandığı ve adrenalin ile önemli derecede stres attığı bir oyun olan paintballda belirlenen saat boyunca kurulan takımlar birbirlerini boyalı mermi atan silahlar ile vurmaya çalışır. Herhangi bir takımdan tüm oyuncular vurulduğunda oyuncusu vurulmayan takıma bir puan yazılmış olur. Yaklaşık olarak 1 ya da 1 buçuk saat oynanan bu oyunda kazanmak ya da kaybetmekten çok o heyecanın ve rekabetin içinde olmak keyif vermektedir.paintball oyun alanı, paintball sahası nasıl olmalı, paintball mekanının özellikleri

Mekân seçimi

Paintball İstanbul mekânı nasıl olmalı merak edenler için sunabileceğimiz ilk madde ağaçlık bir alan olmasıdır. Çamlık, meşelik gibi alanlar paintball oyunları için idealdir. Ağaçların arasında koşturarak rakiplerini vurmaya çalışmak, ağaçları kendine siper etmek ve sürünerek karşı takımın bölgesine sızmaya çalışmak herkese büyük keyif vermektedir. Bununla birlikte paintball İstanbul mekânı nasıl olmalı sorusunun ikinci cevabı ise eski, kullanılmayacak araçların bulunması gerektiğidir. Hurda haline gelmiş bir araba, kullanılmayan variller, konteynırlar ve bunun gibi malzemeler paintball alanının çok daha keyifli bir hâl almasını sağlamaktadır. Aşırı derecede geniş olmamak kaydıyla minimum 10 maksimum 20 kişilik grupların takımlara ayrılması ile oynanabilen bu oyunda kendinizi ve takımınızı korumak için elinizden geleni yapmalısınız.

Takım ruhunu ortaya koyun

Hem sosyal çevrede sahip olduğunuz arkadaşlarınız ile hem de iş arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz bu oyun son yıllarda özellikle şirket yöneticileri tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Çalışanlarının motivasyonun artması ve takım ruhlarının canlanması için en iyi seçenek olarak gördükleri paintball gerçekten de beklenenin daha da üzerinde bir etki yaratıyor. Takım ruhu gereğince birbirlerinin açıklarını kapatan ve birbirlerini koruyan çalışanlar iş ortamında da bu psikolojiyi sürdürme eğilimi gösteriyor. Bu nedenle son birkaç yıldır şirket içi müsabakalara ve şirketler arası müsabakalara oldukça uygun bir aktivite olan paintball müsabakalarından birine katılmak istiyorsanız siz de takımınızı kurup randevu almak için görevliler ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir