Ozon Yağı Nasıl Kullanılmalı?

Ozon yağı, gerek damardan verilerek gerekse de harici kullanım ile pek çok hastalığı iyileştiriyor. Aynı zamanda, eklem içine de enjekte edilmektedir. Kişiye uygun kullanım şeklini, hekimin belirlemesi en ideal olanıdır. Ozon yağı vücutta kullanılacaksa, gece yatmadan önce kullanımı en uygun yöntemdir.

Ozon yağı, çeşitli sorunların ve hastalıkların tedavisinde ise;

Akneler için: Yüz su ile yıkanıp arındırıldıktan sonra günde iki kez ozon yağı ile temizlenmelidir. Ozon yağı, yüzdeki kan dolaşımını artırarak gün içinde karşılaşılan toksinleri arındırıyor.

Çürükler için: Ozon yağı çürüğe uygulanmaktadır. Bu sayede ağrı azalır, hücre dokuları iyileşir ve aynı zamanda iyileşme süreci hızlanmaktadır.

Kesik ve ya yaralar için: Ozon yağı antiseptiktir ve acıya sebebiyet vermeden yara ve sıyrıkları geçirebilirsiniz. Günde iki kez uygulanılması gerekir.ozon yağının faydaları nelerdir, ozon yağı nelere iyi gelir, ozon yağının mucizeleri

Ayak mantarı için: Temiz ile kuru ayaklara günde birkaç kez uygulanabilirsiniz. Bu sayede ayak mantarlarını azaltacaktır.

Kepek ile kafa derisi sorunları için: Saçlar yıkandıktan sonra ozon yağı saç derisine uygulanmaktadır. Derinin içine doğru masaj yapılmalı. Saçlar, ılık bir havluya sarılarak bir saat süreyle bekletebilirsiniz.

Pişik için: Pişik olmuş bölgeye uygulanarak acı ve yanmayı durdurmaktadır. İyileşene dek günde 3 kez uygulayın. Bebek banyolarına da birkaç damla ozon yağı damlatınız.

Egzama için: Ozon yağı, günde iki kez, egzamadan etkilenen bölgelere uygulayın. İsterseniz, 1 çay kaşığı ozon yağı banyo suyuna da karıştırın.

Hemoroid için: Tahriş, kaşıntı ile ağrı durumlarını ortadan kaldırınız. Günde birkaç kez uygulanmalıdır.

Baş ağrısı için: Ağrıyan bölgeye birkaç damla ozon yağı ile masaj yapınız.

Isırık ve sokmalar için: Ozon yağı, bölgeye masaj ile ovularak uygulanmalıdır. Kaşıntıyı yok ederek acıyı azaltacaktır.

Tırnak mantarı için: Tırnak kesilebilecek kadar kesildikten sonra ozonlu yağ ile ovulması gereklidir. Mantar, oksijen olan yerde yaşayamayacağından dolayı kısa sürede geçer. Günde 2 kez uygulanabilirsiniz.

Kas ağrıları için: Spazmları, krampları ile ağrıları iyileştirmektedir. Bunun için ağrıyan bölgeye masaj yaparak uygulaya bilirsiniz.

Ter için: Ozon yağı hafif ama oldukça etkili bir deodorant olarak da kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir