Özel Tasarım Pırlanta Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel tasarım yüzükler hakkında sizlere detaylı bir çalışma sunmuştuk. Şimdiki konumuz ise pırlanta yüzük. Özellikle piyasada en pahalı takı olan pırlantanın özelliği Dünyada eşi benzeri olmayan bir takı çeşidi olmasıdır. Her pırlanta kendine has bir özelliğe sahiptir ve bu özellikleri sebebiyle diğer mücevherlerden ayrı bir özelliğe ve konuma sahiptir. Kendisinin bu kadar değerli bir mücevher olması yüzükle birlikte birleştiği zaman özellikle daha özel bir hale gelmiştir. Ayrıca genelde evlilik müessesesinin yegane sembolü olan pırlanta yüzüğün satın alınırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler olacaktır. Bu özellikleri siz değerli müşterilerimiz için saptadık ve sizlerin bilgilerine sunmak için bu kapsamlı çalışmayı tamamladık. Dilerseniz birtakım bilgileri vermeye başlayalım ve konumuza geçelim.

Özel Yapım Pırlanta Yüzükler İle Gözler Sizde Olsun

pırlanta, özel tasarım pırlanta , pırlanta yüzük satın almakÖzel yapım pırlanta yüzükler fiyatları ve cinslerine göre ayrılmıştır. Bu yüzükleri satın almak isteyen kullanıcıların öncelikle fiyat aralıklarına göre tercih yapması gerekecektir. Daha sonra ise özel tasarım pırlanta yüzüğün oluşturulması için pırlantanın çeşitli özelliklerine dikkat etmek gerekir. İlk olarak pırlanta ne kadar büyükse o kadar değerlidir düşüncesi terkedilmesi gereklidir. Aksi takdirde büyüklüğü fazla fakat kalitesi düşük pırlanta yüzükler kullanmak zorunda kalabilirsiniz. İkinci olarak da renk konusu çok önemlidir. En kıymetli pırlantalar renksiz pırlantalardır ve değerleri de epeyce yüksektir. Bu pırlantalardan sahip olmak istediğiniz pırlanta çeşidini için colorimetre’den bir çıktı isteyin ve diğer pırlantarla karşılaştırarak sertifikasından doğruluğunu sorgulatın. Aksi takdirde istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Diğer bir dikkat edilecek husussa berraklıktır. Her pırlantanın üzerinde karbon kristalinin oluşturduğu bir leke bulunmaktadır. Bu leke ne kadar az ise fiyat o kadar artacaktır. Pırlantadaki lekeler ancak mercekler aracılığıyla görünmektedir. Bu yüzden pırlanta yüzük alınırken bu duruma oldukça dikkat edilmesi gerekecektir. Son olarak da dikkat edilmesi gereken şey ise pırlantanın kesimidir. İki tür kesim tarzı vardır. Baget ve Zümrüt kesim. Daha şık ve daha kullanışlı bir pırlanta yüzük almak isterseniz baget kesimle şekillenmiş bir yüzük almanız sizler için daha mantıklı olacaktır.

Pırlanta yüzük tasarımı büyük bir profesyonellik ve emek gerektiren bir süreçtir. Siz değerli müşterilerimiz kaliteli bir pırlanta yüzük satın almak isterseniz bu konuda daha tecrübeli firmalarla çalışmanız gerekmektedir. Bu tercihiniz sizler için çok önemli olacaktır. Aksi takdirde istemediğiniz sonuçlarla karşılaşmanız mümkündür. Pırlanta yüzük satın alacağınız zaman amacınız yatırım yapmak değilse eğer yuvarlak kesim pırlanta yüzük almanız önemle tavsiye edilir. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir