LİPOSUCTİON AMELİYATI YAPIMI

Liposuction, kelime anlamı itibariyle göbek ve kalça gibi vücudun belli yerlerinde biriken yağların vücuttan ayrılmayarak dirençli hale gelmeleri sebebiyle bulundukları yerden cerrahi operasyon ile alınması işlemidir. Çoğu kez bu operasyon kişinin zayıf görünmek adına başvurduğu ilk yöntemmiş gibi algılansa da durum öyle değildir. Çünkü liposuction genetik yatkınlık, doğum ya da diyetle bir türlü verilemeyen kilolara eşlik eden inatçı yağ dokusu olan kişilere uygulanır. Bunu uygulayacak iyi bir uzman ise Nişantaşı liposuction merkezleri adı altında internet üzerinden araştırabilir. Uygulanacak bölgelere bakacak olursak; bacak, bel, karın, kol altı ve bacakların ön taraflarıdır.Liposuction nasıl yapılır, Liposuction nasıl uygulanır, Liposuction uygulaması yapımı sonrası

 Liposuction Nasıl Yapılır?

Bu iş için iki yöntem vardır ilk klasik yöntem olanı inceleyecek olursak; uygulanacak bölgeye küçük kesiler açıldıktan sonra bu kesilerden içeriye maksimum 5 mm ‘lik bir hortum yerleştirilip içerideki yağ dokusu ileri geri hareketlerle yağ dokusu vakumlanır. İkinci yöntemde ise lazer teknolojisinden yararlanılır. Lazer ışınları yardımıyla yağ dokuları eritilir ve yine vakumlanarak alınır. Her iki yöntem için de kafanızdaki bütün soruların cevabını www.xxxx.com dan dan bulabilirsiniz. Yapılan bölge yağ miktarına göre ameliyat süresi değişiklik gösterebilir. Ancak maksimum iki saat içerisinde bitmesi beklenir. Genel anestezi uygulanır. Hayati risk taşımayan bir operasyondur.

Liposuction Sonrası Günlük Hayat

Operasyon sonrası hasta genelde en fazla bir gece hastanede kalır. Taburcu olduğunda ise kesiler çok küçük olduğu için kanama riski olmadığı için eski hayatına çok çabuk döner. Ancak böyle bir operasyona gerek duymamak ve eski görüntüsüne dönmemek için yediğine içtiğine dikkat edilmeli ve yağlı yiyecekler yemekten kaçınılmalıdır. Ameliyattan bir ay sonra egzersize başlanabilir ve tekrar yağlanma meydana gelmemesi için egzersiz mutlaka yapılmalıdır. Fiyatlarına gelecek olur isek yaptıracağınız hastanenin size sağladığı imkânlar ile uygulanacak yöntem fiyat belirlemede belirleyici kriterdir. Yani fiyatı uygulanacak bölgenin sayısı değil yöntem belirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir