Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Kızlık zarı dikimi, son yıllarda sık duymaya başladığımız uygulamalardandır. Türkiye her ne kadar hızla modernleşiyorsa da, insanlarımızın düşüncelerinde bazı kavramlar önemini koruyor ve namus kavramı ile kızlık zarı kavramı aynı cümlede geçtiğinde çoğu zaman sonuçta tatsız durumlar oluşabiliyor. Bu yüzden genç kızlar olası bir talihsizlik sonucunda kızlık zarına zarar gelmişse bu durumdan jinekolojik operasyon ile kurtulmaya çalışıyor.kızlık zarı dikimi, kızlık zarı nasıl dikilir, kızlık zarı dikme işlemiHymenoplasty (himenoplasti) olarak da bilinen Kızlık zarı dikimi işleminde iki ayrı yol izlemek mümkün. Hastanın isteği ve görüşü doğrultusunda doktor ile birlikte alınan karar sonucunda, bu operasyon gerçekleşiyor. İlgili sağlık mevzuatları gereği ülkemizde himenoplasti sağlık kurumlarında gerçekleştirilmek durumundadır. Jinekoloji muayenehanesinde yapılması uygun görülmeyen Himenoplasti tam teşekküllü bir sağlık kurumunda da gerçekleştirilebilir.

Kızlık zarı dikimi operasyonlarında geçici ve kalıcı kızlık zarı uygulaması yapılabilmektedir. Geçici kızlık zarı uygulaması genellikle düğün tarihinden birkaç gün öncesinde gerçekleştiriliyor. Operasyonun ortalama süresi 30 dakika kadar sürüyor ve hasta operasyonun hemen sonrasında günlük hayatına dönebiliyor.

Kalıcı kızlık zarı operasyonu ise daha uzun süreli ve daha güvenli bir uygulama olarak görülüyor. Operasyonda yırtılmış kızlık zarı o bölgeden alınan canlı dokuların yama olarak uygulanmasından oluşuyor. Ancak kalıcı kızlık zarı dikiminde ilk 2-3 ay cinsel ilişkiye girmemek gerekiyor.

Son olarak belirtmekte fayda varki, işinin ehli olmayan kişilerce veya tıbbi yeterliliği uygun olmayan ortamlarda yapılacak bu tür jinekolojik operasyonlar, kaş yapılmak istenirken göz çıkarmaya neden olabilecek türde vahim sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple, dikim işleminin kim tarafından ve nerede yapılacağına karar verilmeden önce mutlaka iyice araştırma yapılması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir