Kışta Bol Bol Meyve Tüketin

Kış aylarının yarısını geride bıraktığımız şu günlerde hastalıklar yine artmış durumda. Özellikle grip ve nezle insanların en çok yakalandığı rahatsızlıklar arasında yer alıyor. Soğuk algınlığı, nezle ve gripten korunmak için bazı şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir. Elbette ilk olarak dikkat edilmesi gereken şey giyim kuşama önem vermektir. Kışın gerektirdiği şekilde giyinir ve vücudunuzu koruma altına alırsanız hastalıkları kendinizden uzak tutabilirsiniz. Giyim kuşamdan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli şey vücudun direncini korumasıdır.meyve tüketimi, kışta meyve tüketmek

Vücudunuzun daha dirençli olması için bol bol meyve tüketin. Meyvelerin içindeki vitamin ve mineraller daha dirençli olmanızı ve hastalıklardan korunmanızı sağlayacaktır. Özellikle C vitamini ve B vitamini tüketiminizi yükseltmeniz önemlidir. Demleyeceğiniz ıhlamur çayını servis ederken bir dilim limon ile ederseniz C vitaminini en doğal yoldan almış olursunuz. Ihlamur ile vücudunuzun gün içindeki yorgunluğunu alıp, kaslarınızı yumuşatırken limon ile C vitamini ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. İlaçlar yardımıyla da vitamin vb. ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ancak en güzel yol elbette doğal olarak vücudunuzun ihtiyacını karşılamanızdır.

Çocuklarınız meyve yemeyi pek sevmiyorlarsa sadece meyve değil de meyveleri yiyecek yardımıyla onlara da dolaylı yollardan meyve yedirebilirsiniz. Meyveli yoğurt, meyve salataları ve meyveli pastalar yaparak çocuklarınızın da meyve tüketmesini sağlayabilirsiniz. Bu tür yiyeceklerin de hazırları satılmaktadır ancak evde hazırlayacaklarınız daha doğal olacaktır. Gıda boyası, bir takım kimyasal şekerler vb. karıştırıldığı için hazır yiyeceklerden olabildiğinde çocuklarınızı uzak tutun.

Meyvelerin üzerlerini çikolata ve bal ile kaplayarak çocuklarınız için meyveli şekerlemeler hazırlayabilirsiniz. Diyet çikolata ve has bal kullanarak hem doyurucu hem de vitamin içerikli yiyecekler ortaya çıkartabilirsiniz. Kendiniz de bu yiyecekleri tüketebilirsiniz. Meyve çayları tüketerek de yine meyvelerden elde edeceğiniz vitamin vb. vücudunuza girmesini sağlayabilirsiniz. Meyvelerin kabuklu yenebilenlerini kabukları ile yemeniz daha fazla fayda sağlamasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle mümkün ise, yiyebiliyorsanız meyveleri kabuklu olarak tüketin. Kışta hasta olmamak meyvelerin desteğini alabilirsiniz. Sağlıklı günler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir