Kırık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kırık saçlar ve saç uçları sağlıksız bir görünüme ve aynı zaman da da saç uçlarımızı sürekli kestirmemize sebep olmaktadır. Bu nedenle de uzun saç sevenler saçlarını uzatmak için beklediği sürenin iki katı daha fazla beklemek zorunluluğunda kalmaktadırlar. Bu durum bir zaman sonra can sıkıcı bir şekil almaya başladığından saç kırıklarına çözüm bulmak daha mantıklı olacaktır. Aslında bir kaç püf nokta bu sıkıntıyı kökünden çözecek niteliktedir. Ancak bu problemi ortadan tamamen kaldırmak için öncelikle sorunun temeline inmek gerekmektedir. Bu da her saç telinin üzerinde bir koruyucu tabakanın mevcut olduğunu bilmek ve elimizden geldiğince bu tabakayı korumaya çalışmak olacaktır. kırık saçları kestirmeden onarmakkırık saç bakımı, kırık saça nasıl bakım yapılır, saç kırığı bakımı

Saç Uçları Neden Kırılır ?

Saç uçlarının kırılmasının sebepleri arasında bir çok faktör yer almaktadır. Bunlardan başlıcaları saç şekillendirici ürünlerin (jöle, saç spreyi vs. ) sık kullanılması, ısıyı saçlara direk temas ettiren kurutucu, saç maşası ve düzleştiricilerin kullanımı, saç boyaları vb. kimyasal ürünlerin kullanımı ve güneş ışığına sürekli maruz kalmaktır. Tüm bu faktörlere veya birine maruz kalan saç uçları zamanla saç telindeki koruyucu tabakanın incelmesine sebep olmaktadır. Saç telindeki koruyucu tabaka saçlarımızın uç kısmına doğru daha ince olduğundan dolayı saç uçlarındaki kırıkları tetiklemektedir. Bu durum da Saç uçlarındaki kırıklar nasıl giderilir ? Saç uçlarındaki kırıklar için ne yapılmalı ve saç uçları kırıklarına ne iyi gelir ? gibi sorunların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Elbette bu konu da bir kaç pratik çözüm önerisi mevcuttur. Ancak bu önerilere gerek kalmasın diyorsanız saçlarınızı elinizden geldiğince bitkisel yollar ile temizlemeye çalışmalısınız.

Saç Kırıklarından Kurtulmanın Yolları

Saç kırıklarından kestirmeden kurtulmanın yolu oldukça basittir aslında. Ancak sürekli ve özenli bir bakıma ihtiyacınız olacağı da nettir. Bu sebeple saç bakımı konusunda bilmeniz gereken herşeyi sizler ile paylaşıyoruz. Bu bilgileri aklınız da tuttuğunuz ve sürekli uyguladığınız sürece Saç kırıklarından nasıl kurtulurum ?, Saç kırıklarından kurtulmanın yolları nelerdir ? saç kırıkları nasıl onarılır ? ve saç kırıklarından kurtulmak için ne yapmalıyım ? gibi problem yaratan soru cümleleriniz hayatınızdan çıkarmış olacaksınız.

Saç kırıklarına sebep olan etmenler ve kurtulmanın yolları;

  • kimyasal ürünlerden uzak durmak bunun yerine doğal yağlar ile kırık saç uçlarına bakım yapmak.
  • Yaz aylarında deniz suyuna ve güneş ışığına maruz kalan saçları hemen tatlı su ile yıkamak.
  • Güneşte uzun süre kalmamak, eğer kalacaksanız saçlardaki kırıkları gidermek için koruyucu sprey kullanmak.
  • Saç derinizin kuruması saç kırıklarına başlıca sebepleri arasında yer aldığından saçlarımızın derisini korumak adına çok fazla sıcak su ile duş almamak ve elinizden geldiğinde saçları daha az şampuanlamak.
  • Saçlarınızı nemli tutmaya çalışmak ve ıslakken taramamak.

Kırık Saç Uçlarına Evde Maske ve Bakım

Kırık saç uzar ve kırık saç neden uzamaz sorularınıza gerekli yanıtı aldığınız ve bu konunun ne kadar riskli ve önemli bir konu olduğunu iyice kavradığınızı düşünerekten şimdi sizler için sorunu çözüme kavuşturma vaktidir. Kırık saç uçlarına evde bakım ve maske tarifi arayanlar için bir kaç önerimizi sizler ile paylaşalım. Öncelikle yumurta sarısı, bal ve zeytinyağı karışımı ile saçlarınızı güzel bir şekilde beslemelisiniz. Daha sonra ise haftada bir ya da iki kez badem yağı veya çeşitli doğal yağlar ile saç derisine masaj yaparak saç bakımızı sağlayabilirsiniz.

Saç Uçlarındaki Kırıklara Bitkisel Çözüm

Saç uçlarındaki kırıklar sebebiyle rahatsızlık verici bu görünümden kurtulmak isteyenler için bitkisel çözüm önerileri de mevcuttur. Bu durumdan tamamen bitkisel bir şekilde kurtulmak istiyorsanız öncelikle kimyasalı bol olan şampuan ve türlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Saç uçlarındaki kırıklara bitkisel çözüm için daha çok doğal bitki özleri içeren ve paraben içermeyen ürünleri tercih etmenizde yarar olacaktır. Böylece kırık saç uçlarını kesmek zorunda kalmayacaksınız. Kırık saç bakımı bitkisel yollardan en sağlıklı şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle de genellikle çözümü bu şekilde bulmak en mantıklısı olacaktır.

Saç Kırıkları İçin Çözüm

Saç kırıkları nasıl onarılır, saç kırıklarının çözümü ve saç kırıkları için evde bakım maske gibi bir çok sorunun yanıtını sizlere vermemizin ardından şimdi de kesim çözüm önerileri nelerdir öğrenelim. Öncelikle saç uçlarındaki kırıkları gidermek için, belirginleşen kırıkları bir kuaför yardımı ile temizletmelisiniz. Çünkü saç kırıkları saç uzamasına engel olur ve saçlarınız sağlıklsız bir şekilde büyümeye devam eder. Bu sebeple saçlarınız önce kırıklarından arındırmalı ardından da saç kırıkları için şampuan seçimizini çok iyi yapmalısınız. Bir süre kimyasal ürünleri kullanmamalı daha çok doğal yöntemler ile saçlarınız temizlemelisiniz. Bakımlı saçlarınız ile mutlu, sağlıklı ve güzelliklerle dolu günler dileriz.

Diğer sitemizi ziyaret etmek ister misiniz? http://burleysisters.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir