KİLO VERMEK İSTEYENLERİN YAPMASI GEREKENLER

Fazla kilolar neredeyse her bireyin hayatının bir döneminde ettiği şikâyetler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu fazla kiloları vermek için yapılması gerekenler elbette kişiden kişiye oldukça fark ediyor oysaki dikkat edilebilecek bazı temel noktaları göz önünde bulundurursanız kilo verirken çok daha rahat bir şekilde dilediğiniz sonucu elde edilebilmektedir. Kiloların verilmesi için ilk yapmanız gereken gün içerisindeki öğünlerinizi homojen bir şekilde dağıtabilmek için özellikle sabah kahvaltısını kesinlikle atlanmamasıdır. Sabahları aç gezmeniz ise vücudunuzun aç bir gün olacağını sanmasına ve besinleri depolamaya başlamasına sebep olacaktır. Özellikle sabah aç kalmanız günün diğer öğünlerinde ise daha fazla yemenize sebep olabilir.kilo vermek, nasıl kilo verilir, kilo vermek için

Yağlı ve ya ağır yemeklerin miktarını azaltarak sebze ile meyve tüketimine ağırlık vermeniz gerek sağlığınız için çok daha faydalı olacaktır gerekse de kilo vermenize yardımcı olur. Alkol içeren içecekler tüketmek yerine bol bol su içilmesi hem tatlı ihtiyacınızı azaltacaktır hem de alkoldeki yüksek kaloriye karşı bir önlem almış olursunuz. Canınız tatlı yemek istediğinde bunun yerine meyve tüketimine başlamanız gerek sağlıklı gerekse de daha az kalorili bir çözümlerdendir. Öğünlerinizi tüketirken hızlı şekilde yediğinizde doyduğunuzu çok daha geç fark edeceğiniz için gereksiz yere çok fazla kalori alabilirsiniz. Bunun yerine de bol bol çiğneyerek veya yavaş bir şekilde yiyerek böylelikle sindirim sisteminizi rahatlatabilir de doyduğunuz anı fark ederek fazla yemenin önüne geçilebilir.

Bildiğiniz gibi katı yağlar gerek kalp–damar hastalıklarına davetiye çıkarıyor gerekse de vücutta çok daha hızlı bir şekilde depolanmaktadır. Eğer ki, tükettiğiniz yağların çok daha hızlı bir şekilde vücuttan atılmasını istiyorsanız da sıvı yağ tüketmeye dikkat ediniz. Uyku düzeninizi sürekli olarak aynı tempoda devam ettirmeniz vücudunuzun kendi iç dengesini bulmasına yardımcı olur. Bu sebeple her gün aynı miktarda uyumanız ve aynı saatlerde yatarak kalkmanız kilo vermenize de yardımcı olur. Yalnızca yukarıdaki maddelere dikkat etmek kilo vermenizi elbette sağlamaz. Özellikle hareketsiz bir ev yâda iş yaşamına sahipseniz düzenli spor yapma alışkanlığını hayatınıza sokmalı ve her gün bir şekilde vücut ısınızın artmasını ve hareketi sağlayınız. Böylelikle çok daha kolay bir şekilde depolanmış yağlarınızı vücudunuzdan doğal yollarla atmış olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir