Kilo Vermek İçin Maydanoz Suyu!

Meyve ya da sebze suları tek başlarına kilo yakmanızı sağlamaz, fakat metabolizmayı hızlandırma, sindirime yardımcı olma, şişliği alma ve fazla suyun atılmasını sağlama gibi bazı özellikleriyle kilo verme yolculuğunda yardımcınız olabiliyor. Maydanoz suyu da zayıflamaya yardımcı olarak önerilen sebze suları arasında yer alır.maydanoz suyu ile kilo verme, kilo verme yöntemleri, kilo nasıl verilir

Maydanoz Suyunun Zayıflamaya Etkisi!

Aşırı tuz tüketimi sebebiyle bazen vücudumuz gerekenden fazla su tutar. Bu durumda yağ yakıyor olsanız bile tartı hep aynı kiloyu gösterir ve bu da zayıflamak isterken oldukça can sıkıcı bir durum olabiliyor. Maydanoz, idrar sökücü özelliğiyle sizi fazla sudan daha kısa sürede kurtarabilirsiniz. Tabi maydanozun tek faydası bu değildir. A vitamini, K vitamini, C vitamini, B6 vitamini, demir, folat, kalsiyum, potasyum, fosfor, çinko, bakır ile manganez bakımından zengin olan maydanoz diyet yaparken fazlasıyla ihtiyaç duyacağınız vitamin ve mineralleri almanızı sağlamaktadır.

Peki, kilo vermek için maydanoz suyu nasıl kullanılmalı? Bu tamamen size kalmıştır. Maydanoz suyunu katı meyve sıkacağında diğer sebzelerle karıştırarak içebilir ya da sıcak suya 10-15 yaprak maydanoz atarak çayını içebilirsiniz. Bir kaç kaynakta maydanoz suyunun limon ya da havuç ile karıştırarak içilmesinin kilo vermek için daha etkili olduğu belirtiliyor ve verilen tarifi ise; 1 avuç dolusu maydanozu, 2 adet dış kısmı temizlenmiş havuç ile kabuğu soyulmuş 1 adet limonla katı meyve sıkacağına atınız. Sebzelerin suyunu bardağa aldıktan sonra bardağın geri kalanını suyla doldurup iyice karıştırmalısınız. Maydanoz suyu için bir diğer tarif ise; 2 adet havuç, 1 adet limon, 2 adet salatalık ve 1 avuç maydanoz suyunu katı meyve sıkacağında sıktıktan sonra içilebilir. Maydanoz çayı için ise, kaynamış suya maydanoz yapraklarını atıp 10 dakika kadar demlenmesini beklemelisiniz. Sonuç olarak, maydanoz suyu belki hızla kilo vermenizi sağlamayacak. Fakat, yüksek besin değeri ile genel sağlığınıza katkıda bulunurken düşük kalorisiyle diyetinizi bozmaz. Sindirimi kolaylaştırması, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamasıyla fazla sudan kurtulmanıza yardımcı olması ise diğer avantajları arasında sayabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir