Kendinize değer verin

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler toplum içerisinde çok daha güzel ve bakımlı görünebilmek için kişisel giyim ve bakımlarına oldukça özen göstermektedirler. Bilhassa kadınlar birçok kişisel bakım ürünleri ile birlikte daha güzel bir görünüme kavuşmak isterler. Ancak kişisel bakım denince maalesef birçok kişinin aklında sadece cilt bakımı canlanmaktadır. Kişisel bakım sadece cilt bakımını değil vücudun her bir bölgesini kapsamaktadır. Bu bölgeler arasında, el, yüz, tırnaklar, kirpikler, dudaklar, saçlar, kaşlar, dişler, bacaklar veya kollar gibi birçok kısım yer almaktadır. Kişisel bakım bu bölgelerin hem daha temiz hem de daha güzel görünmesini sağlamayı amaç edinmiştir.kişisel bakım, kendine değer vermek, kendine bakmak

Kişisel bakımınıza özen gösterin

Kişisel bakımın en önemli parçalarından biri saç bakımıdır. Saçların her zaman kendi doğal yağına ihtiyacı vardır ve saç bakımı saç temizliği anlamına gelmemektedir. Bu nedenle saçları her gün yıkamak yerine en az 2 gün ara ile yıkamak saç sağlığı ve bakımı için önemli bir ayrıntıdır.

Kadınların bakımlarında en çok dikkat ettikleri noktalardan biri de tırnak bakımıdır. Tırnaklarımız da tıpkı saçlarımız gibi uzama özelliğine sahip olup manikür, pedikür ve ojeler ile de oldukça estetik bir güzellik sağlamaktadır. Ancak bunun için hem el hem de ayak tırnaklarınızın bakımını dikkatli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. En az 3 haftada bir tırnaklarınızı kesmeli veya en az 2 haftada bir tırnaklarınızı törpülemeniz tırnaklarınızın daha bakımlı görünmesini sağlayacaktır.

Kişisel bakımda önemli noktalar

Kişisel bakımın denince ilk akla gelenlerden biri de ağız ve diş bakımıdır. Toplum içerisindeki yerimizi oldukça etkileyen ağız ve diş bakımı için ise dişlerinizi en az günde 2 defa fırçalamalı ve aynı zamanda ağız bakım suları ile de desteklemelisiniz.

 Kadınların yüz güzelliklerinde en çok takıldıkları ve dikkat ettikleri şeylerden biri de kaşları ve kirpikleridir. Kaş ve kirpikler aynı renkte olduğunda, gür ve uzun olduğunda çok daha güzel bir görünüm ortaya çıktığı için her kadın bu şekilde olmasını ister. Bunun için ise kaşlarınızı kaş tarakları ile düzenli bir şekilde taramalı ve 2 haftada bir de düzenli olarak kaşlarınıza şekilde vermeyi ihmal etmemelisiniz. Kirpikleriniz için ise tatlı badem yağı kullanarak daha uzun ve gür olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir