Kaşların Kalınlaşması İçin Yapılması Gerekenler

Yüzün en dikkat çeken noktalarında biri olan ve ifadenizi çerçeveleyen kaşların şekli genel görünüm açısından oldukça önemlidir. Yanlış alınmış ve ya zayıf kaşlar kadın veya erkek için aynı derecede problem yaratmaktadır. Bir kaç basit uygulama ile kaşlarınızın daha kalın ve çok görünmesini sağlamanız mümkündür. Zeytinyağı ile badem yağını düzenli olarak masaj yapmak kaşların kalınlaşması için kullanabileceğiniz en kolay ve etkili yöntemlerden biridir. Zeytinyağı ve badem yağının saç için faydalarını bilirsiniz. Aynı faydalar kaşlar içinde geçerlidir. Her gün zeytinyağıyla bir defa, badem yağıyla 1-2 defa kaşarınıza hafifçe masaj yaparak kan dolaşımını arttırmalısınız. Bu kaş köklerinin canlanmasını sağlar. Badem yağını kullanırken gözlerinizle temas etmemesine dikkat ediniz.kaşların kalın görünmesi, kaşları kalınlaştırma yolları, daha kalın kaşlar içinKaşların Uzaması İçin Ne Yapılmalı?

  • Kaşların uzaması için yapabilecekleriz aslında çok fazla değildir. Çünkü kaşların belirli bir uzama, durma ve ya dökülme zinciri bulunuyor, bu süreler genetik mirasla yakından alakalıdır. Ancak bu sürede çıkacak kaşlarınızın daha kalın olması, sağlıklı görünmesi ve koparak dökülmeleri engellemek için bazı tedbirler alınması gerekir. Eğer kaşlarınız normalden fazla dökülüyorsa bu strese, kullandığınız ilaçlara ve ya bir hastalığa bağlı olur. Kaşların uzaması için işe günlük vitaminlerinizi doğal yollardan veya vitamin takviyesi ile alarak başlamalısınız.
  • Ayrıca D vitamininin saç, kaş ile kirpiklerin uzamasındaki etkisi biliniyor. D vitamini yanında B12 vitamini de gerek saç gerekse de kaşlarınızın sağlıklı uzaması açısından önemlidir. Demir yönünden zengin brokoli, ıspanak gibi gıdaları tüketerek kaşların daha kalın ve gür olmasını sağlamak mümkün olur.
  • Vücudumuzun her bölgesinde olduğu gibi düzenli ve çok sağlıklı beslenme kaşların uzaması içinde aynı derecede önemlidir. Omega 3 yönünden zengin (yağlı balıklar) besinler ve beyaz et tüketerek protein ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür.
  • Kaşlarınız istediğiniz seviyede uzayana kadar cımbızla almaktan ve ya ağda kullanmaktan kaçınmalısınız. Kaş uzatmaya çalışırken boya gibi herhangi bir kimyasal madde kullanmayınız. Kaşları boyamak her ne kadar köklere zarar vermese de var olan kaşların daha hızlı dökülmesine neden olabiliyor.
  • Son olarak ise, her gün parmak uçlarınıza bir kaç damla badem yağı damlatıp kaşlarınıza masaj yaparak kan dolaşımını arttırınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir