Karın Germe Estetiği Ameliyatı Hakkında Detaylı Bilgiler

Karın Germe Estetiği Ameliyatı Hakkında Detaylı Bilgiler

Estetik karın ameliyatları plastik cerrahi alanında en çok uygulanan ameliyatlardır. Kadınların güzellik yarışı yaptığı günümüzde karın kısmındaki sıkıntıların giderilmesi için kadınlar karın germe estetiği yöntemine başvurmaktadırlar.

Karın bölgesinde oluşan hamilelik, kilo alıp verme gibi durumlardan oluşan sarkıtların düzeltilmesi için en önemli estetiktir. Böylece karnızın en fit şeklinde olacaktır.

Öncelikle liposuction yöntemi nedir? diye soracak olursanız ki soracaksınız hemen açıklayalım.

Liposuction, vücutta belli bölgelerde toplanan yağların alınmasıdır. Peki nasıl alınır bu belli bölgede toplanan yağlar? diye merak edecek olursanız hemen onu da açıklayalım. Vakum yardımı ile ince kanüller kullanarak(metal borular kullanılarak) alınması yöntemidir.

Ayrıca karın bölgesinde yağ birikimiyle birlikte deri sarkıklığı ve kaslarda gevşemeye bağlı şekil bozuklukları da var ise mevcut deformite abdominoplasti denilen yöntem ile yani karın germe ve karında bulunan kasları sıkılaştırma yöntemi ile düzeltilebilir.

Karın germe amelitatı ile karnınızın alt ve üst yağlarında düzeltilmesi ayrıca fit vücuda sahip olmanızı sağlar. Hatta karın kaslarının sıkılaştırılması için en sık uygulanan yöntemlerdendir.

Bununla birlikte karın bölgesindeki sarkmalarda kullanılan bu yöntem sonucunda genellikle gözle görülür çarpıcı bir değişme sağlanır.

Son olarak şunu da söylemeden geçmeyelim; Bu karın germe ameliyatı sonunda sezaryen izinden daha uzun ve bikini çizgisi içinde kalacak olan iz zaman içinde silikleşecek bir iz kalır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir