KARCHER NT 70/3

70 litre konteyner kapasitesi olan NT 70 serisi, yüksek emme gücü ile gerektiği yerde tüm inatçı kirlerin vakumlanması için üretilmiştir. Tek, çift ve 3 motorlu çeşitleri bulunmaktadır.

Karcher NT 70 serisi ıslak – kuru vakum makineleri, 3 motorlu ürüne kadar olan modelleriyle kalın kirlerin ve sıvıların vakumlanması için dizayn edilmiştir. Yüksek emme gücü, farklı şase modelleri ile NT 70/3 makinesi, 3 motorlu, güçlü ve dayanıklıdır.karcher süpürge, elektrikli süpürge

Aksesuar bölmeleri de olan geniş konteynere ve konteyner tahliye hortumuna sahiptir. Konteyner,  tahliye hortumu ile kolaylıkla boşaltılabilir. NT 70 yüksek manevra kabiliyeti sağlayan ergonomik itme koluna sahiptir.

Çalıştırma işlemleri kısa süreli gerilim düşüşleri yaratabilir. Şebeke koşullarının elverişsiz olması durumunda, ürünlerde kısıtlanmalar ortaya çıkabilir. 0,15 Ohm ‘ dan düşük şebeke empedansı durumunda arıza cihazdan arıza beklenmemelidir.

Dikkat edilmesi gereken konuların başında; insanlar ve hayvanlar bu makine ile temizlenmemelidir. Makineler düşük derecelerde dış alanlarda kullanılmamalıdır. Tehlikeli alanlarda (örneğin benzin istasyonu gibi) cihazın kullanılması durumunda gerekli emniyet önlemlerinin dikkate alınması gerekir. Patlama tehlikesi olan durumlarda cihazın çalıştırılması kesinlikle yasaktır. Belirli maddeler, emilen hava ile girdap oluşması nedeniyle patlayıcı karışımlar ve buharlar oluşturabilir.  Aşağıdaki maddelerin emilmesi kesinlikle yasaktır:

 – Patlayıcı ve ya yanıcı gazlar, tozlar (reaktif tozlar) ve sıvılar

– Aşırı alkali ve asidik temizlik ürünleri ile bağlantılı olarak reaktif metal tozları (Örneğin; Alüminyum, magnezyum, çinko)

 – İnceltilmemiş güçlü eriyikler ve asitler

– Organik çözücü maddeler (Örneğin; Benzin, aseton, tiner, sıcak yağ)

Bu maddeler, ek olarak cihazda kullanılan malzemelere de etki edebilir.

Kuru Süpürge

Bu cihaz sadece kuru temizleme için üretilmiştir ve açık havadaki sulu koşullarda sadece açıkça belirtilmesi durumunda kullanılmalı ve ya bir yere konulmalıdır. Özellikle dikkat edilmesi gereken ise cihaz, zararlı tozların emilmesi için uygun değildir.

Sulu Temizleyici

Su seviyesinin sınırlama tertibatı düzenli olarak temizlenmeli ve hasar belirtilerine karşı da kontrol edilmelidir. Köpük ya da sıvı sızması anında cihaz hemen kapatılmalıdır. Cihazın kullanım kılavuzu iyice incelenmeli ve aksi belirtilmediği sürece, sadece 45 derece sıcaklığa kadar sıvı maddeler süpürülmelidir.

Havalı Lastikli Cihazlar

Vidalı jant bulunan cihazlarda lastik hava basıncını düzeltmeden önce, janttaki cıvataların sıkılmış olup olmadığı kontrol edilmelidir. Lastik hava basıncını düzeltmeden önce, kompresördeki basınç düşürücünün doğru ayarda olup olmadığı kontrol edilmelidir. Maksimum lastik hava basıncı aşılmamalıdır. Önerilen lastik hava basıncı, lastikten hatta gerekirse janttan okunmalı arklı değerler olması durumunda ise daha küçük olan değere uyulmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir