İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

İmplant estetik diş hekimliği tarafından kolayca uygulanabilen ve ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir diş tedavisidir. Dişin kurtarılmasının imkânsız olduğu, köprü, kaplama, dolgu veya farklı diş tedavileri ile yeni ve estetik bir diş oluşturmanın mümkün olmadığı durumlarda implant diş tedavisine başlanır. Biraz zor ama kısa zamanda tamamlanan bir tedavidir. Son yıllarda artan talepler ve insanların ağız ve diş sağlığı konusunda daha bilinçli ve hassas davranmaları estetik diş tedavisini daha güçlü hale getirmiştir. Bu konuda yapılan teknolojik yenilikler ve estetik tedavi yöntemleri de insan hayatına hızlı bir giriş yapmıştır.implant fiyatları ne kadar, implant fiyatları neye göre değişir, implant fiyatları neden farklıdır

İmplant fiyatları diğer diş tedavi fiyatları taksitli ödeme olanakları ile hastalar için daha kolay ödeme olanakları ile sunulmaktadır. Bu şekilde isteyen herkes implant tedavisi yaptırabilmektedir. İmplant fiyatları kaç tane dişe uygulandığı ile yakından alakalıdır. 1 veya birden fazla dişe implant tedavisi uygulanabilir. Bu süreçte hastaların biraz sabırlı hekimlerin ise daha profesyonel ve tecrübeli olmaları gerekir. Cerrahi bir müdahale olduğu için ameliyathanelerde uygulanması zorunludur. Uygulamada hedef direk diş eti ve kemik olduğu için hastanın acı hissetmemesi gerekir. Bu yüzden cerrahi operasyona başlamadan önce hastaya anestezi yapılması gerekir. Bu süreçte hasta doktorun dediklerini yapıp ilaçlarını düzenli olarak kullanmak zorundadır. Aksi halde ağrı ve enfeksiyon ile tedavisini zorlaştırabilir.

Tedavide kesinlikle insan vücudu ile uyumlu materyaller kullanılmaktadır. İmplant tedavisinin önemli bir parçası olan vidalar bu alanda kullanmak amacı ile üretilmiş ve insan vücudu ile uyumlu maddelerden yapılır. Kaliteli ve uzun yıllar kullanım olanağı sağlayan ve estetik diş tedavilerinin vazgeçilmez bir uygulaması olan implant fiyatları da hastalara en indirimli ve uygun fiyat seçenekleri ile sunulmaktadır. Üzerine uygulanan şeffaf porselen kaplamalarla da uyum sağlayan ve pürüzsüz bir yapıya sahip olan dişler için tüm hekimlerin önerdiği tedavi yöntemidir. Temizliği normal dişlerle aynıdır. Normal dişlerinizle yaptığınız tüm sakıncalı davranışlar, örneğin sert bir cisim kırmak ve temizliği ihmal etmek implant için de sakıncalı kullanım şeklidir. Diş ipi kullanımı ve doktor kontrolleri de ihmal edilmemelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir