Hangi Bölgelere Epilasyon yapılabilir?

Vücutta istenmeyen tüyler hem bayanlar hem de erkekler için oldukça rahatsız edici bir durum yaratmaktadır. Daha estetik görünmek için bakımlı olmak ve sunulan imkânlardan yararlanmak gerekir. İşte yüzden başlayarak tüm vücutta uygulanan lazer epilasyon estetik görünüme önem veren herkes için kıllardan kurtulmanın en ideal yoludur. Lazer epilasyon yaptırma konusunda bazı tereddütleri olanlar aslında bu konuda detaylı bir araştırma yaptıklarındaepilasyon işlemi, lazer epilasyon, istenmeyen kıllar için epilasyonherhangi bir tehlike olmadığını daha net görecektir. Epilasyon yapılan bölgeler yalnızca kıllardan kurtulmanızı değil kıl dönmesi (batık) gibi sorunları da ortadan kaldırarak cildinizin pürüzsüz görünmesine neden olacaktır. Örneğin jilet veya ağda gibi yıllardır kıllarını alan kişiler aynı zamanda terlediklerinden ve ter kokusundan şikâyet ederler. İşte bunun nedeni de kıl köklerinin sürekli acı bir terlemeye neden olmasıdır.

Birçok kişinin merak ettiği diğer bir husus ise lazer epilasyon yaptırmanın herhangi bir mevsimi olup olmadığıdır. Evet, kesinlikle lazer epilasyon için uygun mevsimler güneş ışınlarının daha az olduğu sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimlerdir. Çünkü yaz aylarında güneş ışınları cilde direkt olarak vurduğu için güneş ışınlarına karşı daha sıkı korunmak gerekmektedir. Kapalı olan bölgeler için mevsimin çok bir önemi yoktur. Yaz aylarında aşırı terleme de ıslaklığa neden olacağı için kıl köklerinin uyarılmasına ve tedavinin gecikmesine neden olacaktır. Ancak özellikle yüz bölgesi son derece hassas olduğu için bu mevsimler daha çok önerilmektedir. Epilasyon yaptırma taleplerinin artmasında sunulan ödeme ve fiyat seçeneklerinin de etkisi büyüktür. Çünkü artık taksitle ödeme ile estetik anlamda istediğiniz güzelliğe kavuşabilirsiniz.

Epilasyon yapılan bölgeler kadınlar ve erkeklerde bazı farklılıklar gösterebilir. Örneğin erkekler yüz bölgesinde düzensiz olarak çıkan kılları istedikleri estetiğe kavuşturmak için bu yöntemi tercih etmektedir. Ayrıca erkekler için omuz ve sırt bölgesinde çıkan kıllarda estetik açıdan oldukça rahatsızlık vericidir. Bu yüzden bu bölgeler erkekler için bacaktan önemlidir diyebiliriz. Bayanlar için de öncelik yüz bölgesi olsa da genital bölge, bacak ve koltuk altı ön plandadır. İstediğiniz bölgede hızlı sonuç için bu detayları değerlendirmeniz önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir