Güzelliğinizi Korumak İçin Yüz Masajı Yapın

Bayanların en çok endişe duydukları şey güzelliklerini kaybetmeleridir. Bir bayanın yüzü ne kadar bakımlı ise o bayan o kadar çekicidir. Yılların sizden bir şeyler götürmesini istemiyorsanız kendinize biraz bakmalısınız. Yapacağınız bakıma yüzünüzden başlayabilirsiniz. Yüz masajı sayesinde kırışıklık ve sarkmalardan kurtulabilirsiniz. Yüzünüzün daha pürüzsüz ve daha taze görünmesi için yüz masajı uygulamasını şöyle yapabilirsiniz.Yüz masajı, kırışıklar için yüz masajı, yüz masajı yapımı

  • Alnınızdaki kırışıkları azaltmak veya oluşmasını önlemek istiyorsanız elinizin başparmağı hariç diğer 4 parmağınız ile alnınızı saç dibine doğru aşağıdan yukarı olacak şekilde itin. Parmaklarınız ile alnınızı saç dibinize doğru ittiğinizde alnınız gerilecektir. Bu uygulamayı 5-10 dakika boyunca her gece yatmadan hemen önce uygulayın.
  • Yanaklarınız ve ağız kenarlarındaki sarkma, kırışıklık ve çukurlaşmaları önlemek için avuç içinizi kullanarak yüz masajı yapabilirsiniz. Avucunuzun içi ile yanaklarınızı kulak arkanıza kadar çekin ve bırakın. Yine avucunuzun içini kullanarak yanaklarınızı daireler çizerek ovun. 5-10 dakika boyunca bu hareketleri tekrar edin.
  • Ağız kenarlarınızda oluşan minik çizgileri yok etmek için işaret parmaklarınızı kullanabilirsiniz. İşaret parmaklarınızı alt dudağınız ile üst dudağınızın birleştiği noktaya koyun ve daireler çizecek şekilde hareket ettirin. Düzenli olarak bu hareketi her gün ya da iki günde bir yaptığınızda bu bölgedeki çizgilerin yavaş yavaş silindiğini göreceksiniz.
  • Burun altınız ile üst dudağınız arasındaki çizgileri yok etmek için de yine işaret parmaklarınızdan yararlanabilirsiniz. İşaret parmaklarınızın ikisini de tam dudağının orta kısmına koyun ve parmaklarınızı sağ ve sola doğru hafifçe bastırarak hareket ettirin. Dudağınızın üst kısmının sağ ve sola gerilmesini sağlayın.

Daha güzel olmak ve her zamanki gibi güzel kalmak istiyorsanız yüz masajı yapmayı ihmal etmeyin. Mutlaka kendinize zaman ayırın ve her gün olmasa dahi en azından 2-3 günde bir olmak üzere yüz masajı yapın. Unutmayın kendinize ayırdığınız her bir dakika boşa geçmemiş kıymetli zamandır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir