Güneş Kreminin Önemi Ve Sağladığı Faydalar

 Güneş kremleri hakkında genellikle insanlar doğru bir bilgiye sahip değildir. Bu yüzdende yardım alarak daha çok güneş kremleri seçilmektedir. Özellikle güneş kremlerinde SPF değerine önem verilmelidir. Yani bunun anlamı güneş ışınlarına karşı koruyucu sağlayan bir takım bileşenlerdir. SPF faktörü genellikle yüksek olması gerektiği hakkında yanlış bilgiler verilmektedir. İnsanlar bu yüzden çok fazla paralar harcayarak güneş kremi almaktadır. Ancak SPF değerinin 30 olması bile sizin ihtiyacınızı karşılamak için yeterli olmaktadır. Bu yüzden koruma faktörü 30’un altında ise o kremin tercih edilmesi doğru değildir.

Güneş Koruma Faktörünün Alt Sınırına Dikkat Edilmelidir

  • Doğru tercih edilen güneş kremleri yaşlanmaya karşı geciktirici olmaktadır.
  • Birçok insan kırışıklıklar başlamadan önlem almaktadır. Aslında sürekli güneş kremi kullanılması zaten bu kırışıklıkların oluşması için ortam hazırlamamaktadır.
  • Çok fazla bütçe harcayarak yanlış kremler satın alınmamalıdır.
  • Koruma faktörü en az 30 olmalı ve üst sınırının kaç olması gerektiği pek önemli değildir.güneş kreminin faydaları, güneş kremi kullanımı, güneş kremi nasıl kullanılırGüneş altında çok fazla dolaşan insanların ciltleri çok çabuk yıpranmaktadır. Ancak güneş denildiği zaman birçok insanın aklına sadece yaz mevsimi gelmektedir. Güneş kremi kullanmak için hiçbir mevsim şartı bulunmamaktadır. Bazen kışın gelen bir güneş ışığı bile sizin cildinize zarar vererek erken yaşlanmasına neden olmaktadır. Güneş kremini kullanırken sadece güneş ışınlarına koruma sağladığı düşünülmemelidir. Birçok cilt bakım kreminden daha etkili olduğu için her insan tarafından tercih edilmelidir.

Krem Belli Bir Saat Sonra Etkisini Kaybeder

Tüm gün koruma sağlayan güneş kremi mevcut değildir. Çünkü krem ciltte belli bir sürede kalarak etkisi azalmaktadır. Özellikle ciltler gün boyu birçok zararlı etkenler ile karşılaştıkları için kremlerin 3 saatte bir tekrar yenilenmesi şart olmaktadır. Uzmanlar tarafından güneş kremi kullanımı önerilmektedir. Doğru koruma faktörü olan tüm güneş kremi sizin cildinizi en iyi şekilde korumaktadır. Her gün kullanılmalı ve hiçbir şekilde cilde zarar vermemektedir. Daha çok fayda sağlamakta sizin ilerleyen yaşınıza sağlıklı bir cilt olarak geri dönmektedir. Bu yüzden erken yaşlarda kullanılmasının önemli olduğu bilinmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir