Gözlük seçimi fikirleri 2016

Gözlük seçimi tüyoları 2016 Gözlük seçiminde dikkat etmeniz gereken temel unsurlar ise; Çerçevenin şekli, yüz şekliniz ile kontrast oluşturması gerekir. Çerçevenin boyutları yüz boyutlarınız ile orantılı olmalıdır. Göz bebekleriniz çerçeveyi tam ortalaması gerekmektedir.gözlük, gözlük seçimi, gözlük seçimi fikirleriYuvarlak Yüz Şekli Olanlar;

Köşesiz, eni ve ya boyu eşit, dolgun bir yüze sahipseniz Yuvarlak Yüz Şekline sahip olduğunuz anlaşılır. Amacımız yüzünüzü daha ince ve uzun gösterecek çerçeveler seçmek olmalıdır. Bunun için:

  • Köşeli çerçeveler tercih etmelisiniz.
  • Çok yuvarlak gözlüklerden uzak durunuz.
  • Gözlük sapınızı daha kalın seçilmeli yüzünüzü daha uzun göstermek sizin elinizde.

Oval Yüz Şekli Olanlar;

Dengeli olması nedeniyle ideal yüz şekli olarak kabul edilmektedir. Hemen hemen her gözlük tipini rahatlıkla taşımaktadır. Yüzünüzün doğal orantısını bozacak çerçevelerden uzak durunuz. Gözlük sapınız da yüzünüzün dengesini bozacak kadar alçak ve ya düşük saplı olması gerekir.

Dikdörtgen ve ya Kare Yüz Şekli Olanlar

Dikdörtgen ya da kare şeklinde olabilecek bir yüz tipine sahipseniz köşeli bir yüze sahip olduğunuzu göstermektedir. Amacımız yüzünüzün bu keskin hatlarını daha da yumuşatmalısınız. Dikdörtgen Yüz Şekline sahipseniz de gözlük sapınızı daha ince seçerek yüzünüzü daha kısa gösterebilir ve Kare Yüz Şekline sahipseniz gözlük sapınızı daha kalın seçim yapılarak yüzünüzü daha uzun gösterirsiniz.

Üçgen Yüz Şekli Olanlar

Dar bir alın ve geniş bir çene yapısına sahipseniz olursunuz. Bu konuda ki amacımız, alnınızı geniş, yanak ile çene bölgelerinizi dar gösterilmesidir. Bunun için ise: Alçak saplı modeller ve desenli gözlüklerden uzak durmalısınız.

Elmas(Eşkenar Dörtgen) Yüz Şekline Sahip Olanlar

Ender görülen bir yüz şekillerindendir. Alın, göz hizası ve çene dar, aradaki elmacık kemikleri yüksek ve belirgin olmaktadır.

Gözlük seçimi tüyoları ise;

Gözleriniz birbirine çok yakınsa şeffaf köprülü gözlükler ile ayrık gözlere sahipseniz koyu ve kalın köprülü gözlükler kullanmalısınız. Geniş bir alnınız varsa boy olarak geniş çerçeveler varsa dar bir alnınız varsa üst köşeler kaşları kapatmayacak şekilde olması gerekir. Uzun bir burna sahipseniz seçiminiz alçak ve ya düz köprülü gözlüklerden yana olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir