Giyilebilir Teknoloji ve Faydaları Nelerdir?

Giyilebilir teknoloji denildiğinde ilk aklınıza gelmesi gereken şeyler akıllı saat ve bileklikler olmalıdır. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan giyilebilir teknoloji ürünü cihazlar bunlardır. Bu cihazlar ile telefonunuz arasında iletişim kurabilir ve telefonunuz yakınınızda olmasa dahi onu kontrol edebilirsiniz. Giyilebilir teknolojinin en büyük faydası da zaten budur.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nereden Satın Alınabilir?

Giyilebilir teknoloji ürünü olan akıllı saat ve bileklikleri ülkemizde faaliyet gösteren e-ticaret siteleri, teknoloji mağazaları gibi yerlerden temin edebilirsiniz. Eğer yurtdışından alışveriş etmede bir sakınca görmüyorsanız yurt dışından da alışveriş yapabilirsiniz. Yurtdışından alışveriş yaparken tabii dikkatli olmanız gereken noktalar bulunmaktadır. Örneğin; kargonun kaç günde elinizde olacağı, ürünün sağlam gelip gelmeyeceği gibi konular dikkat etmeniz gereken ilk şeylerdir.Giyilebilir teknoloji ürünleri, akıllı bileklik kullanımı, akıllı saat kullanımıGiyilebilir Teknoloji Ürünlerinin Fiyatları Ne Kadar?

Akıllı bileklik ve saatlerin fiyatları üretim yerine, kalitesine vb. bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu sebepten dolayı 100 liraya da 10 bin liraya da akıllı teknoloji ürünlerini satın alabilirsiniz. Satın alma aşamasında göz önünde bulundurmanız gereken şey ürünü ne kadar kullanacağınız, ne kadar kaliteli olmasını istediğiniz vb. gibi konulardır. İşinizi görecek olan ürün 100 liraya satılıyorsa 10 bin lira ödeyip pahalı bir ürün almak gereksiz harcama yapmak olur.

Giyilebilir Teknoloji Ürünü Saat ve Bileklik İle Neler Yapılabilir?

Akıllı saat ve bilekler ile telefonu kontrol etmek mümkündür. Örneğin bir sporcu olduğunuzu varsayalım. Telefonu cebinize vb. koyabilir ve birisi sizi aradığında bilekliğiniz üzerinden görüşme yapabilirsiniz. Telefonunuzun şarjı bittiğinde sizden uzak bir noktaya telefonu koyunca birisi aradığında yine bilekliğiniz ile aramaya cevap verebilir mesaj gelmişse yanıtlayabilirsiniz.

Akıllı bileklikler özellikle sporcular için ek uygulamalar bulundurmaktadır. Yürüdüğünüz mesafeyi bilekliğiniz sizin için ölçebilir ve ne kadar kalori yaktığınızı hesaplayıp bilgilenmenizi sağlayabilir. Düzenli olarak spor yapan biriyseniz ve sizin için yakılan kalori değeri önem arz ediyorsa bu cihazlar en büyük yardımcınız olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir