Genital Siğil Tedavileri Nasıl Gerçekleşmektedir?

Genital Siğile Neden Olan Faktörler Nelerdir?

 Erkeklerde penis ucunda kadınlarda ise vajinal bölgenin vulva adı verilen ağzında görülen genital siğil cinsel yaşamları aktif olan birçok bireyde hayatlarının çeşitli aşamalarında en az bir kere görülmektedir. Ana neden olarak cinsel ilişki sırasında yaşanan sürtünme gösterilmektedir. Periyodik olarak yaşanan sürtünme ile birlikte deri bölgesinde zayıflama tespit edilir. Aynı zamanda açık yara haline de gelebilen bu bölge doku olarak zayıflar ve genital siğil tedavisi için başlatıcı olan hastalığın kaynağını oluşturur. Aynı zamanda genital siğile bazı hastalarda çeşitli enfeksiyonlar da neden olabilmektedir. Erkeklerde nispeten daha az tehlikeli olan bu rahatsızlık, kimi kadınlarda tekrarlanma döngüsüne girdiği takdirde rahim ağzı kanserine varana kadar ciddi ve tehlikeli hastalıkların öncüsü olabilmekte. Korunma yöntemi olarak cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanmak sürtünme oranını yüzde elli oranında düşürdüğü için doktor  tarafından hastalarına önerilmektedir.genital siğil tedavisi, genital siğil nedenleri, genital siğilin sebepleri neler

 Genital Siğil Hastalığı Tekrarlar Mı?

Hastalık üzerinde yapılan araştırmalar ve rastlanılan bulgular ışığında birçok hastada genital siğil hastalığının tekrarlanma ihtimali mevcuttur. Hastadan hastaya farklılık gösterse de genel olarak hastalığın tekrarlanma ihtimali yüzde 30 civarlarındadır.

 Genital Siğil Tedavisinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

 Enfeksiyon içermeyen hastalığın başlangıç dönemlerinde genital siğil tedavisi olarak sadece belli başlı özel kremler kullanılmaktadır. Bu kremler dokuyu güçlendirmeye ve sürtüne ile açılan bölgenin iyileşmesine hızlı bir şekilde katkıda bulunur. Orta seviye hastalar için ise uygulanan en temel tedavi yöntemi siğillerin yakılması şeklinde cereyan eder. İşlem lokal anestezi uygulaması ile yapılmaktadır. Ancak enfeksiyon riskinin yüksek olduğu ve hastalığın ileri aşamalarında cerrahi müdahale şarttır. Bu hastalarda cerrahi gereçlerle söz konusu siğiller tek tek alınmaktadır. Hastalığın tekrarlanmaması için periyodik olarak kontrole gitmek ve verilen kremleri kullanmak önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir