Gelinlik Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Hayatınızın en önemli gününde elbette siz de en güzel kadın olmak isterseniz. İşte bu nedenle gelinlik seçimi son derece önemlidir. Eğer size en uygun modeli seçmemişseniz ömür boyu pişmanlık yaşayabilirsiniz. Bu nedenle gelinlik seçimi yaparken dikkat olmanızda yarar var. Tasarımlar ve modeller olarak bakıldığında gelinlik seçimi zor olabilmektedir. Hem modellerin artması hem de farklı tasarımlarla her bayana hitap eden birbirinden şık tasarımlar sunulması bayanları çoğu zaman karar kalmasına neden olabiliyor. Bu nedenle öncelikle nasıl bir gelinlik aradığınızı bilmeniz gerekir. Açık ya da kapalı, uzun ya da kısa, kuyruklu ya da kuyruksuz kullanabileceğiniz modellere karar vermeniz gerekir.gelinlik seçimi yapma, gelinlik seçerken nelere bakılmalı, gelinlik alırken nelere bakılmalı

Seçmek istediğiniz modele göre kalıp ve desen farklılıkları olabilir. Bu durum hem seçtiğiniz modaevi ya da modacı ile ilgili ya da yapılan el işlemeleri ile ilgili olabiliyor. Bu nedenle modele karar verirken genel hatları ve özel detayları iki kere düşünmekte fayda var. Bunun dışında bazı modeller kalıp olarak daha ince bir görüntü verebiliyor. Aynı zamanda ince gösteren kesim ve tasarımlar da bulunuyor. Buna dikkat ederek aradığınız modeli bulmaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Düğün gününüzde ince ve zarif bir görüntü elde etmek de seçtiğiniz gelinlikle alakalı olacaktır. Bu nedenle buna göre seçim yapmaya dikkat etmenizde yarar var.

Bazı gelinlik tasarımları korseli olarak kullanılmaktadır. Bu da kullanım açısından rahatlık sağlar. Hem giyerken hem de giydikten sonra belli oranlarda daraltılabilen korseli modeller oldukça şık duran tasarımlar da sunuyor. Farklı modellerden yararlanabileceğiniz korseli modelleri kullanarak da ince görünebilirsiniz. Elbette sadece ince görünmek için değil aynı zamanda farklı sorunlara yönelik de uygun gelinlik modelleri bulunuyor. Salaş döküm modellerden balık kesimli modellere, prenses etekli kabarık modellerden kısa gelinlik modellerine kadar pek çok farklı model bulunuyor. Vücut şeklinizi bilmeniz uygun modellerden yararlanmanıza da yardımcı olacaktır.

Gelinlikler normal kıyafetler gibi hafif olmadığı için kullanabileceğiniz bir model olması da gerekir. Bu nedenle gelinlik seçimi yaparken düğün yeriniz de önemli bir etken olacaktır. Açıkhava düğünlerinde daha hafif modeller kullanırsanız her zaman daha rahat hareket edebilirsiniz. Eğer kapalı bir mekanda düğün yapıyorsanız daha ağır modeller kullanabilirsiniz. Bunun gibi detaylar seçebileceğiniz gelinlik modelleri arasında daha kolay karar vermenize de yardımcı olur. Bu sayede hem şık hem de zarif bir gelinlik modelini daha kolay bulursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir