Ferace İle Hangi Ayakkabı Modelleri Kombin Edilebilir

Her  bayan için feraceler son zamanlarda vazgeçilmez kıyafetler arasında yer almaktadır. Her kesimin modası haline gelen tesettür ferace kullanımı her bayan için farklı bir şekilde eşarplarla kombin edilerek kullanılmaktadır. Tesettürlü bayanların pardösüden sonra en çok tercih ettikleri ürünler arasında yer almaktadır. Rahat ve hafif kullanışı ile isteyen için renkli süslemeli isteyen için siyah sade dilediğiniz şekilde seçebilirsiniz.

En İyi Ferace Ayakkabı Kombini

ferace

Feraceler tamamen kapalı olan giysiler oldukları için bunlarda baştan ayağı kadar kapalı bir durum söz konusudur. Bu yüzden aslında ayakkabılar çok fazla göze çarpan parçalar olmamakla beraber yine de doğru kombin yapabilmek önem taşımaktadır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken nokta giyilen ferace ile aynı renkte ayakkabı seçilmesi ve giysinin altında ayakkabının sırıtmamasına dikkat edilmelidir. Yani renk uyumu oldukça önemli bir faktördür. Eğer seçilen tesettür ferace siyah bir renkte ise o zaman siyah renkli bir ayakkabının seçilmesi yerinde olacaktır. Ama eğer desenli, işlemeli vb. modeller seçildi ise yine sade bir ayakkabı tercih edilmelidir. Seçilen ferace Arap tarzların bir model ise o zaman ayakkabı buna uygun olmalı ve evet Arap esintileri taşımalıdır. Seçilen giysi rahat ve bol bir model ise babetler, spor ayakkabıları rahatlıkla tercih edilebilir ama eğer bir abiye seçilmiş ise o zaman platform topuklar, yüksek ökçeler tercih edilmesi yerinde olacaktır. Ayakkabı seçerken bir diğer dikkat edilmesi gereken kişinin boyudur. Eğer kişi kısa boylu olup uzun boylu görünmek ister ise rahat bir model seçse bile içten topuklu spor ayakkabılar ile bu kombini yapması mümkündür. Ayakkabı bu tarz giysilerde asla öne çıkmamalı ve göze batmamalıdır.  Düz beyaz bir giysinin altına siyah ayakkabı seçilmemelidir. Desenli bir ferace desenli bir ayakkabı ile kullanılmamalıdır.

ferace, tesettür ferace, tesettür ferace kullanımı

Feraceler sadece bunlar ile değil özelikle kış aylarında botlar, çizmeler ile yazın ise parmak arası terlikler, sabolar ile kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta feracenin bir tesettür giysisi olduğunu göz önüne alınarak ayakkabının asla dikkat çekmemesi gerekliliğidir. Asıl olan temel giyim kurallarına uygun olarak doğru kombini size en uygun şekilde yakalayabilmektir. Ayakkabı da bu unsurlardan sadece biridir.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir