Evlilik danışmanın görevleri nelerdir?

Eşinizle aranızda birtakım problemler yaşıyor ve bu problemleri çözemiyorsanız; problemleri çözmeye çalıştıkça daha da büyütüyorsanız sizleri bir evlilik danışmanına gitmeye davet ediyoruz. Evlilik danışmanı çiftlere problemleri çözme becerisi kazandıran kimselerdir. Sizlerle paylaşığı bilgiler yardımı ile evliliğinizi kurtarabilirsiniz.evlilik danışmanı kimdir, evlilik danışmanının görevleri, evlilik danışmanı ne yapar

Evliliğinizin kurtarıcısı yine sizsiniz!

Bazı bireyler evlilik danışmanın görevlerini yanlış anlayabiliyor. Israrla belirtmeliyiz ki evlilik danışmanı evliliğinizin kurtarıcısı konumunda değildir. Zira bu işi yapacak olan kişinin yine kendisidir. Evlilik danışmanı yalnızca bir yol gösterendir. Danışman aldığı akademik düzeydeki psikoloji ve sosyal bilimler eğitimlerine ve global düzeyde yapılan deneyler hakkındaki malumatına istinaden problemlerinizi dinlemekte ve bu problemlerin nasıl çözülmesi gerektiğini sizlerle paylaşmaktadır. Bunu yaparken kullandığı tek metot ise, inanılması güçtür; yalnızca konuşmaktır. Sizler de bir evlilik danışmanın sizlere vereceği tavsiyeler ile evliliğinizin kurtarıcısı olabilirsiniz!

Danışman ne iş yapacak?

Öncelikli olarak evliliğinizin zayıf ve güçlü noktalarını tespit edecek. Sonrasında bu noktalar baz alınarak problemelerinizi dinleyecek ve bu problemleri çözmeniz için sizlere yol gösterecek. Evlilik danışmanın görevleri içinde ilki olarak etkili iletişim yolları öğretilir. Sonrasında evliliğin temelini oluşturan fakat çıkan bazı problemler ile unutulan esaslar tekrarlanır. Bilindiği üzere evlilik bazı değerler üzerine kuruludur. Bu değerler arasında kabullenmek, bırakmak, duyguları ifade etmek, sorumluluk almak, affetmek, takdir etmek ve ödüllendirmek yer almaktadır. Bu değerleri yeniden inşa eden çiftler, problemlerin üstesinden gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir