Evlenecek Bayanlar İçin Tesettürlü Gelin Başı Modelleri

Bir çok gelinlik arasından gelinliğinizi seçmekte zorlandığınız gibi bir çok gelin başı modelleri arasında da seçim yapmakta zorlanacaksınızdır.  Gelini mükemmel gösteren belki de en önemli şey gelin başıdır. Gelin başınızın dikkat çekmesi kadar,kim tarafından yapıldığı ve size yakışıp yakışmaması da önemli bir unsurdur. Düğününüzün konsepti aslında bir çok şeyi beraberinde getirmektedir. Gelinliğinizin tarzı,düğünün nerede yapılacağı gibi unsurlar gelin başınızın nasıl olacağını karar vermenizi sağlayacaktır. Müslüman bir ülkede yaşadığımız için inançlar yüzünden gelinlerin hepsinin başı açık değildir. Bu yüzden evlenecek bazı bayanlar ise tesettürlü gelin başı arayışına girmişlerdir.tesettürlü gelin başı, gelin başı modelleri, tesettürlü bayan selin başı

Duvaklı Kapalı Gelin Başı

Gelinlikle aynı renkte olan türban üzerine uygulanan duvak ile kapalı gelin başı hazırlanmaktadır. Bu model tesettür duvaklı kapalı gelin başı en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Duvaksız Kapalı Gelin Başı Modeli

Bu modelde duvak kullanılmaz. Duvak kullanılmadan sadece gelinlikle aynı renkte olan türbandan oluşur. Duvaksız kapalı gelin başı modeli çok fazla tercih edilen modeller arasında değildir. Çok sık tercih edilmese de yine de hoş ve şık modeller arasında yer alır.

Pelerinli Gelin Başı Modeli

En pratik gelin başı modelleri arasında tercih edilen pelerinli  gelin başı,türbanla kapatılan saçın üzerine kapüşon gibi giydirilir. Pelerinler baştan başlayarak yere kadar uzanan şık modeller arasında tercih edilir. İnsanlar tarafından çok sık tercih edilmeyen bu model yine de hem gösterişli hem de rahat bir tercihtir.  Daha çok belli bir konsept üzerine giyilebilecek gelinlikle şık durabilecek pelerinli gelin başı modeli mutlaka tercihleriniz arasında olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir