Ev Hanımları ve Masa Başı Çalışanlar İçin Kilo Verme Yöntemleri

Ev hanımları, öğrenciler ve masabaşı işi olan bayanlar çok fazla hareket edemediği için kilo almaya gayet elverişli oluyorlar ne yazıkki. Kilo almak bir yönüyle metabolizmaya bağlıyken bir yönüylede yaptığınız iş ve beslenmenizle alakalıdır. Yaptığınız iş ne kadar durağan olursa olsun metabolizmanız hızlıysa kilo almazsınız.

Terside geçerlidir. Yani yaptığınız iş ne kadar hareketli olursa olsun eğer metabolizmanız yavaşsa yine de kilo alabilirsiniz.ev hanımları için kilo verme yöntemleri, masa başı çalışanlarda kilo verme, kilo verdiren diyetler

Bu noktada dikkatinizi çektiyse iş metabolizmada bitiyor gibi görünsede yaptığınız iş de kilonuzu etkiliyor.

İçeceğimiz bir bardak suyu bile başkasından istiyorsak, mutfaktayken bana bi bardak su getirirmisin diyorsak kilo vermeyi unutalım. Çünkü zayıflamanın en büyük düşmanı üşengeçliktir.

Başkası olmadan yapabileceğiniz tüm işlerinizi kendiniz yapmalısınız. Hatta başkasının yapması gereken işlere de koşturabilirsiniz. Bu vücudunuza hareketlilik katacak ve metabolizmanızı hızlandırıp besinleri daha çabuk sindirmenize yardımcı olacaktır.

Sabah uyanır uyanmaz bir bardak su için.

Mideniz sindirime hazırlanacaktır su ile. Bu da henüz yeni uyanmış bünyenizin direkt besinlerle uğraşmasının önüne geçecektir ve bir nevi ısınma hareketi olacaktır mideniz için.

Akşam Ezanından Sonra yemek yemeyin.

Akşam ezanından sonra yemek yememek daha güzel bir davranıştır. Çünkü genelde akşam vakti pek yürüyüş, gezme gibi eylemlerde bulunmuyoruz. daha çok meyve tüketilebilir yada hafif bir salata.

Beyazlardan Uzak Durun!

Şeker, tuz gibi besinler çok tüketildiğinde ciddi rahatsızlıklara neden olduğu gibi kilo vermemize de engel olurlar.

çok az yemek yediği halde kilo alanlar şekerli içeceklere dikkat etmelidirler. Toplum olarak çayı çok seviyoruz fakat her çayda 2 küp şeker içersek bu ciddi mana da kilo vermemize engel olabilir. bir de günde 15 ve üstü çay içenler için düşünün ne kadar büyük bir engel oluşturduğunu!

Hareket berekettir. Çokça hareket etmek gerekiyor ki vücut aldığını sindirebilsin.

günde fazladan 700 kalori aldığımızı farzedersek 10 günde 7000 kalori edecektir ki buda 10 günde 1 kilo almamıza neden olacaktır. Onun için yediklerimiz ile harcadığımız kalori dengesine dikkat etmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir