Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma 3 erkekten 1 tanesinde mutlaka görünen cinsel bir sağlık problemidir. Erkekler bu sağlık sorunundan dolayı doktora gitmeye çekinmektedirler. Erken boşalma sorunu ile karşı cinsinizi tatmin edemeyeceğiniz için ikili arasında gergin anlara sebep olabilir. Halbuki tedavisi oldukça kolaydır ve tedavi sonrasında başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.  Genel olarak yaş ortalaması incelendiğinde 40 yaş altı erkeklerde görülme sıklığı yüksektir. Uzman doktorlar erken boşalma rahatsızlığının her iki partner arasında belirlenen zaman aralığından daha erken şekilde boşalması konusunda yaklaşım göstermektedirler. Bunun için tedavi yöntemleri sunmaktadırlar. Örnek ile bunu açıklayacak olursak eğer; Bir kadının ilişki sırasında boşalması ortalama 5 dakikadır. Erkeğin ise 8 dakika olarak belirlenmiştir. Yapılan araştırmalara göre verilen bir oran olduğunu da hatırlatalım. Eğer bu dakika aralıklarında daha erken orgazm gerçekleşiyorsa bu mutlaka tedavi edilmesi gereken bilgilerdir.erken boşalmanın sebepleri, erken boşalmaya neler sebep olur, erkeklerde erken boşalma sebepleriErken boşalma vakası erkeklerde olan bir problem olduğu için, erkeğin penisinin kadının vajinasına ilk girdikten 1 dakika kadar kısa bir zamanda gerçekleşmesi kısaca erkekte erken boşalma problemi demektir. Bu sadece kadının vajinasına girmesiyle değil, ön sevişme esnasında da olabilmektedir. Kimi zaman erken boşalma sorunu gece uyurken bile boşalmalara neden olabilmektedir.

Erken Boşalma Tedavisi;

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ise, doktora erken boşalma problemi için gitmenizde hiçbir şekilde utanmanıza, çekinmenize gerek yoktur. Çünkü o doktor bu vakayı ilk defa duymuyor ve sizin gibi bir çok hastayı da tedavi etmiş anlamına gelmektedir. Tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Terapi yöntemi ile doktorunuzun sizinle konuşması bilinç altı bilgilerinizi yenilemesiyle sorun aşılabilir. Cinsel ilişki sırasında partnerinizin penisinizi sık – bırak tekniği ile de bunu aşabilirsiniz. Ön sevişmeyi uzun tutmanız tavsiye edilir.  Ön sevişmeyi boşalmanız gelene kadar devam ettirip, sonra sık – bırak işlemine geçiniz.

Sık – bırak tekniği nedir; Kadın erkeğin cinsel organını eliyle kavramalı ve baş kısmı dışarda kalacak şekilde avucunun içine alarak sıkması gerekir. Bunu boşalma isteği geçene kadar yapması gerekir.  Sonrasında istek geçtiğinde sevişmeye dönülmeli ve tekrar sık – bırak yapılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir