Erdal Beşikçioğlu Bu Sefer Psikopat Oldu…

“Köprü” ve “Behzat Ç” dizileri ile efsane  haline gelen Erdal Beşikçioğlu bu kez de “Dr. Murat” isimli dizi karakteri ile “46 yok olan” dizisinde yer alıyor. Dizinin konusu klasik Türk dizilerinin konusun çok üstünde olmuş. Bizce çok güzel bir senaryo yazılıyor. Gezen söylentilere göre 46 yok olan dizisi yabancı bir dizinin alıntısıymış. İster alıntı olsun, isterse orijinal senaryo olsun yine de dizi gayet güzel ilerliyor. Dizinin konusu şöyle;

                Dr. Murat’ın babası kardeşi ile kendisinin gözü önünde bıçaklanarak öldürülmüştür. Senaryonun şimdilik ilerlemesindeki hikayeye göre Dr. Murat’ın kardeşi babasının öldürülmesini kaldıramamış ve gençliğin getirdiği baskı sonucunda intihar etmiştir. İntihar eden kız kardeş ölmemiş, bunun yerine bitkisel hayata geçmiştir. Babası kalp cerrahı olan Dr. Murat’ın kendine ait özel bir hastanesi vardır ve burada kız kardeşi gözetim altında tutulmaktadır. Dr. Murat katıldığı bir Şaman ayininde bir halüsinasyon gösteren bir ilaçtan biraz çalmış ve bunu kullanarak bir ilaç geliştirmiştir.46 yok olan dizisi, 46 yok olan, erdaş beşikçioğlu 46 yok olanGeliştirdiği bu ilacı kardeşine verip bitkisel hayattan çıkarmaya çalışmaktadır. Ancak kardeşine verdiği ilacı kendi üstünde test etmeye karar verir ve önce ilacı kendine enjekte eder. Geliştirdiği bu ilaç insanların sakladıkları gerçek kişiliklerini gün yüzüne çıkarmalarına yol açmaktadır. Murat’ta etkili olan ilaç onun içindeki intikamcı kişiliği gün yüzüne çıkarmıştır. Artık o babasının intikamını almaya çalışan bir acımasız katildir.

Dizinin konusu şimdilik gayet sağlam ilerliyor. Ezo yani Murat’ın kardeşi son bölümde gözlerini açtı ve hatta yürümeye başladı. Bundan sonraki bölümlerde ne olacağını heyecan ile bekliyoruz. Gelecek bölümlerde ne gibi gelişmeler olacak bilemiyoruz, ancak senaryonun gerçekten diğer dizilere göre iyi olduğunu söyleyebiliriz. Aşk-ihtiras gibi konular bu dizide de yer alıyor, ancak biraz daha İngiliz ve Amerikan tarzında. Umuyoruz ki diğer yerli bilimkurgu dizileri gibi birkaç bölüm sonra yayından kaldırılmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir