DOĞUM FOTOĞRAFI ÇEKİLİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Günümüzde hızlı bir şekilde gelişmekte ve yayılmakta olan doğum fotoğrafı çekme ve çektirme sektörü, anne babalara en özel anlarını bir ömür boyu saklama ve hatırlama imkanı sunmaktadır. İleriki yıllarda fotoğrafı çekilen bebek büyüdüğünde bile kendi doğumuyla ilgili belgesel tadında fotoğraflara sahip olabilecektir. Fakat bu fotoğraf çekimini elbette her ben fotoğrafçıyım ya da ben çok iyi fotoğraf çekerim diyen kişi yapamaz. Öncelikle ilgili alana dair eğitimli olmak gerekmektedir. Ancak bundan sonra ortaya güzel fotoğraflar çıkabilir.doğum fotoğrafı çekerken dikkat edilecekler, doğum fotoğrafında nelere dikkat edilmeli, doğum fotoğrafçılığı yapmak

Eğitimli olmayan bir kişi ne zaman ve nasıl iyi pozlar yakalayacağını bilemez. Bu da bir daha tekrarlanması mümkün olmayan doğum sırasında birçok önemli pozun kaçırılması anlamına gelir ki hiç de istenen bir durum değildir. Ayrıca doğum fotoğrafı çekilirken hastanenin bilgilendirilmiş olması önemli bir husustur zira bazı hastaneler çekimlere izin vermeyebilir ya da dışarıdan başka kimselerin fotoğrafçılık için gelmesini tercih etmeyebilir. Doğum anı fotoğraflanırken, doğum fotoğrafçısının ameliyathanenin steril ortamını bozacak davranışlardan kaçınması ve de doktor ve diğer sağlık görevlilerinin işlerine müdahale edici ve engelleyici hareketlerden sakınması gerekmektedir.

Fotoğraf çekimi yapılırken, fotoğrafçı kişi anneye veya babaya poz verdirmekten kaçınarak doğal pozları çekmeyi tercih etmelidir. Ayrıca annenin acılı anlarını çok fazla görüntülemekten kaçınmalı bunun yerine mutlu anların daha fazla olmasına dikkat etmelidir. İleride fotoğraflara bakan anne nasıl acı çektiğini değil nasıl mutlu olduğunu hatırlamak isteyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir