Doğal Yoldan Cilt Bakımı Yapımı

En hafif doğal yağ olan üzüm çekirdeği yağı cildi derinden besliyor. Üzüm çekirdeğinin içinde bulunan yağda antioksidanlar, fitobesleyici maddeler ve değerli bir yağ asidi olan linoleic asit bulunuyor ve bunların tamamı cildi güzelleştiriyor. Bu yağ cilt tarafından kolayca emiliyor. Cildin yağlanmasını, kırışıp yaşlanmasını, gözeneklerin tıkanmasını önlüyor. Yüz serumları ve cilt bakım ürünlerinde üzüm çekirdeği yağı kullanılıyor.Cilt bakımı nasıl yapılır, Cilt Temizliği, Pratik Cilt Bakımı yapımı

Fındık yağı da besleyici özelliklere sahip doğal cilt bakımı ürünlerinden biri. Bu yağ da ciltte çabuk emiliyor. Sakinleştirip yumuşatıyor. Cilt sorunlarına ve akneye karşı etkili. Kuru ciltlerde fındık yağı büyük bir role sahip. Kuru cildi canlandırıyor. Kayısı çekirdeği yağı da çok faydalı ve besleyici özelliklere sahip. Bu doğal yağ çabuk emiliyor ve hafif bir yapıya sahip. Oleik asit ve A vitamini içeriyor.

Tüm cilt tipleri tarafından kullanılabilir. Yumuşatıcı ve besleyici bir yağ. Keza avokado yağı da cilt güzelleştiren yağlardan biri. Bu yağ da yağ asitleri ve antioksidan A, B1, B2, D ve E vitaminleri ile yaşlanma karşıtı ve nemlendirici ürünlerde kullanılıyor. Kuru ve hassas cilt tipleri için biçilmiş kaftan. Ayçiçeği yağı da cilt bakım ve güzellik ürünlerinde kullanılmakta. A, B, E, D vitaminleri ile birçok minerale sahip.

Cildi nemlendiriyor, sakinleştiriyor, yumuşacık ve pürüzsüz bir yüze kavuşuyorsunuz. Kuru ve hassas ciltlerin kullanması gereken ayçiçeği yağı olgun ve yaşlanmaya meyilli cilt tiplerinde çok etkili. Cildin erken kırışıp lekelenmesine karşı bir önlem. En değerli yağlardan biri sayılan jojoba yağı da kozmetik ürünlerin baş tacı. Saç ve cilt bakım ürünlerinde sıkça karşımıza çıkıyor.

Nemlendirici özelliğe sahip. Ağır ve yağlı bir ürün değil, kolay emiliyor. Sebum maddesi ile satenimsi, ışıltılı, doğal, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt sağlıyor. Jojoba yağ asitleri ve antioksidan E Vitamini içeren yapısıyla ışıltılı ve yumuşak bir görünüş sağlıyor. Besleyici, yumuşatıcı ve nemlendirici yağlardan biri de zeytinyağı. Doğal yağları vitamin ve mineral içeriğine göre seçmelisiniz. Sebum üretimi özelliği de önemli. Ürünleri alırken etiketini mutlaka okuyun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir