Bebek Şampuanlarında Olması Gereken Özellikler

Bebeklerimizin sağlığı çok önemli bir durumdur. Çünkü daha yeni doğmuş olan ve çok küçük olan bebeklerimizin temizliği sırasında kullanmış olduğumuz ürünler onlara daha fazla zarar verebilir. Bu tarz ürünler ise öncelikle sabun, krem, şampuan, bebek bezleri ve kıyafetlerdir. Kıyafetlerin tamamen pamuktan üretilmiş olması, bebeklerin cilt sağlığı için çok ama çok fazla önem teşkil etmektedir. Çünkü pamuk olmayan kıyafetler bebeklerimizin cildinin çok fazla terlemesine ve hava almamasına sebep olur. Bu durum da ister istemez bebeklerin cildinde pişik, egzama gibi istenmeyen cilt problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olur. Bebeğinize banyo yaptırmak istiyorsanız ilk olarak onların gözlerini yakmayan bebek şampuanlarını tercih etmelisiniz. Çünkü bebekler her hangi bir algı içerisinde olmadıkları için yıkandıkları süre zarfında nefes almaya ve gözlerini açmaya devam edeceklerdir.bebek şampuanı, şampuan özellikleri, bebek şampuanı özellikleri

Kullandığınız bebek şampuanları kesinlikle gözleri yakmamalıdır.

Eğer sizler kendiniz için kullandığınız şampuanları bebekleriniz için kullanmayı düşünüyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz. Çünkü kendi saç bakımınız için kullandığınız şampuan ile yıkanırken gözlerinizi açık tutmayı deneyin. Gözünüze temas eden şampuanın ne kadar fazla acı verici olduğunu bu sayede test etmiş olursunuz. Yetişkin bireylere bu kadar fazla acı veren şampuanlar bebekler için ne kadar acı verici olacağını hayal edemezsiniz. Bu tarz şampuanların acı vermesinin haricinde, içerisinde bulunan kimyasal maddeler de bebeklerimizin sağlığı açısından büyük zarar verici maddelerdir. Çünkü tamamen kimyasal bileşenlerden oluşması, hem cilt hem de göz sağlıklarını büyük açıdan zedeler.

Ne tarz bebek şampuanları tercih etmelisiniz?

Bütün bebek şampuanlarında ilk aranan özellik gözleri yakmamasıdır. Eğer bebeklerimizin gözlerini yakacak olursa, kesinlikle o şampuanları tercih etmemelisiniz. Çünkü yeni doğan bebeklerin göz sağlıkları çok hassas olduğu için bu tarz acı verici olan şampuanlar göz retinalarını ve göz bebeklerini etkiler. Genellikle bu tarz şampuanlar piyasa içerisinde çok fazla karşınıza çıkmaz ancak fiyatı uygun geldiği için böyle bir ürün satın alırsanız, bebeğinizin sağlığını çok fazla olumsuz yönde etkilemeniz mümkündür. Her zaman kaliteli olan ürünleri tercih etmenizde fayda olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir