Bebek Kıyafeti Alırken Bunlara Dikkat Edin

Bebekleriniz için birkaç parça kıyafet almaya karar verdiyseniz ve ne tür kıyafetler alabileceğinizi düşünüyorsanız yazımızın size biraz faydası olacaktır. Bebeklerinize hoşunuza giden her tür kıyafeti giydirebilirsiniz, bu konuda bir sorun yoktur. Ancak her malzemeden üretilmiş olan kıyafeti kesinlikle ve kesinlikle bebeklerinize giydirmeyin. Minik yavrunuza alacağınız kıyafetin mutlaka kanserojen madde içermeyen malzemeden imal edilmiş kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra satın alacağınız kıyafetlerin pamuklu olup hava geçirgenliğinin bulunmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bebeklerin teni yumuşacık ve oldukça da narindir. Onların narin tenlerinin zarar görmemesi için özellikle yaz sıcaklarında hava geçirme özelliği bulunan kumaşlar tercih edilmelidir. Hava geçirmeyen kumaşlar kızarıklık, kızıl, pişik gibi birtakım rahatsızlıkların boy göstermesine sebep olur.Bebek kıyafetleri, bebek kıyafeti seçimi, bebek giysileriBebeklerinizi giydirirken güneşin zararlı ışınlarından korunabilecekleri şekilde giydirmelisiniz. Bunu da kıyafet seçimi sırasında halledebilirsiniz. Yakası aşırı geniş kıyafetler yerine ideal genişlikte olanlarını tercih edebilirsiniz. Naylonlu kumaşlar yerine pamuklu kumaşları tercih etmeniz son derece önemlidir. Bebek cildi çok çabuk zarar gören bir cilttir. Güneşin kavurucu sıcağının altında naylonlu kıyafet ile dolaşan çocuk rahatsız olur, halbuki pamuklu vb. hava geçiren kumaşlar tercih edilirse havanın sıcaklığı o kadar da fazla dert olmaz.

Çok dar giysiler almamaya çalışın. Dar giysiler bebeklerin hareketlerini kısıtlar ve huysuzlaşmalarına neden olur. Çoğu kez denk gelmişsinizdir, bir bebek ağlıyorken annesi üstünü çıkardığında susar. İşte bu hareketin sebebi kıyafetin onun hareketlerini kısıtlıyor ve sinirini bozuyor olmasıdır. Böyle bir durum yaşamak istemiyorsanız dar giysilerden uzak durmalısınız. Aynı şekilde gereğinden bol kıyafetlerden de uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Görüntü olarak kıyafet seçimine değinecek olursak şunları söyleyebiliriz. Çocuğunuz henüz küçük olduğundan onu bir yetişkin gibi giydirmeyin. Bırakın bebekliğini yaşasın ve bebek kıyafetleri giysin. Gömlek giydirmek yerine bebeğinize kendini rahat hissedeceği t-shirt giydirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir