Bahçeşehir Psikologları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Psikolojik danışmanlık, insanın kendini anlaması, tanıması, kabullenmesi, kararlar alıp çözümler oluşturabilmesi, çevresine uyumlu sağlıklı bir birey olma yolunda uzman kişilerce verilen bir yardım süreci olarak adlandırılabilir.bahçeşehir psikologları, psikologların tedavi yöntemleri

Bahçeşehir psikolog hakkında, söylenecek nokta özel eğitim danışmanlıkları ve kurumsal uzmanlık alanlarında psikolojik danışma sürecinin ele alınışı üzerine çalışmalar ve sorumluluklar bilincinde olan bir kadrodan oluşan merkez olduğudur. Bireyler yaşamları içerisinde yaşadıkları olay ve tecrübeler doğrultusunda farklı farklı sorunlarla karşılaşabilmektedir. Bunlar bireyde kaygı yaratır. Hayata karşı tutunmada güçlükler başlatır. Ve verilen tepkiler de yaşanılanlarla paralel değişim gösterir. İşte bu sıkıntılar bireysel danışmanlık adı altında tedavi edilir.

 Çocukluk ve ergenlik çağı bir bireyin hayatında en sıkıntılı dönemlerden biri olup çoğu zaman sorunlu geçer. Çocuk ya da ergen çevresiyle olan bağlantısında kopukluklar sonrasında kendi ile bir uçurum yaşamaya başlar. Öfke nöbetleri rahatsız edici boyutlara ulaşır. Ve davranış ya da uyum bozukluklarının süregelmesiyle bu danışmanlığa da artık ihtiyaç zamanıdır. Özel gereksinimle çocuk danışmanlığı hiperaktive bozukluğu yaşayan gruba istinaden verilen yardım şeklidir. Çift danışmanlığı, aile danışmanlığı, kurumsal danışmanlık gibi seçenekler de mevcuttur.

Bahçeşehir psikolog hakkında belirtilmesi gereken bir diğer nokta ise, kullanılan psikoterapi yaklaşımlarının terapide olumluluk katmasıdır. Mesela çözüm odaklı terapiler, oyun terapileri gibi. Terapi demek gizlilik demek, konuşulanlara saygı demek, danışanla psikolog arasında kimsenin olmaması demektir. Bu etik değer en baş misyondur. Bütün uzmanların özenle seçilmiş olması artı bir değerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir