Anahtar Teslim Kentsel Dönüşüm

Yeni evlerinizi alacağınız kentsel dönüşüm projelerinde zamanında bitecek yapılar yapılmaktadır. Verilen sözlerin tutulması için güvenilir kişiler ile birlikte çalışmak gerekmektedir. Kirada olanlar için biraz sıkıntılı olacak bir süreç içinde geçebilecek bu uygulamalarda istenilen süre fazla uzatılmamalıdır. İstenilen tarihte anahtar teslimi yapmak yapılan sözleşmeler ile onaylanmayacaktır. Sözleşmeye uymayan kişilerin dava edilmesi ve mal sahipleri tarafından olası bir durumdur. Mal sahibi bu hakka sahiptir. Kentsel dönüşüm projeleri devlet elinde yapılacağından kesin verilen sözler tutulacaktır. İşlerin zamanında yetişmesi zaten yapılacak işlin büyüklüğüne göre belirleneceğinden bu süre sabit tutulmaktadır. Sadece ek süre alabilecek taşeron veya müteahhitler anahtar teslimi iş yapmak zorundadır.kentsel dönüşüm yapımı, kentsel dönüşüm nedir, kentsel dönüşüm nasıl yapılır

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Artık duymaya alışık olacağınız kentsel dönüşüm haberleri her yerde yayınlanmaktadır. Projelerden alınan güzel sonuçlar neticesinde planlamada hızlanma gösteren belediyeler haberleri saklamamaktadır. Özellikle Ankara ve İstanbul’da belirgin olarak yapılan projeler çok önemli konumları yaratmayı başarmıştır. İstanbul’u tekrar canlandıran bu uygulama ile temizlenen deniz ve akarsular daha temiz bir İstanbul’u bize yansıtmıştır. Büyükşehirlerde yapılan etkinlikler tarihi korurken aynı zamanda yenilenmesini sağmıştır. Yüzyıllardır korunan yapıların tekrar gün ışığın acıkarak herkese gösterilmesi büyük başarıdır. Kentsel dönüşüm ile sağlanan doğru yerleşim planı daha fazla halka açık alanların oluşmasına neden olmuştur. Bu yüzden nefes alacak ve spor yapabilecek alanların olması sağlanmıştır. Yapılanmayla birlikte temizlenen havada cabası.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Sorgulama

Kentsel dönüşüm kira yardımı alabilmek için en az bir yıl aynı ev içinde ikamet etmeniz gerekmektedir. Gerek ev sahibinizin gerek etrafınızda oturan kişilerin yapıldığı araştırmada sizin burada oturduğunuz ispatlanmalıdır. İnternet aracılığı ile ne kadar kira yardımı alacağınızı öğrenebilirsiniz. Yapacağınız sorgulamada kimlik numaranız ve kimlik bilgilerinizi girerek sizin için en uygun olacak kirayı öğrenebilirsiniz. Online sistemin getirdiği bu kolaylıktan yararlanmak için şimdi en yeni sayfalar açılmış durumda. Kentsel dönüşüm içinde yepyeni alanlara sahip olmak için siz de gelişimleri bu sayfalardan takip edebilirsiniz. Kira yardımınızın ne zaman başlayacağını, nereden ve nasıl alacağınızı öğrenerek kendinizi bu yapılanma için ayarlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir