Ailece Yapılan Kahvaltının Keyfi Başkadır

Pazar günleri bütün ailenin bir arada olduğu nadir günlerden birisidir. Anne, baba ve çocuklar bir arada olduğu gibi, misafirler de davet edilmektedir. Bu güzel güne zinde başlamak için, keyif yapmak için özenli bir kahvaltı sofrası hazırlanır. Hatta çocuklarla hazırlanan bu kahvaltının tadına doyum olmaz. Hafta içi yapılan acele kahvaltının yanı sıra, en özel kahvaltılıkların hazırlandığı pazar kahvaltıları, saatlerce sürmektedir. Çeşitli yiyeceklerle sağlıklı bir şekilde güne başlamak için pazar günü biçilmiş kaftandır. Hafta içerisinde atladığınız kahvaltının keyfini bu günde çıkarabilirsiniz.kahvaltı keyfi, ailecek yapılan kahvaltılar, aile olarak kahvaltı yapma

Kahvaltılık Önerileri

Pazar günlerinde sevdikleriniz için, aileniz için özel kahvaltılıklar hazırlayabilirsiniz. Kahvaltıda hazırlayabileceğiniz yiyecekler arasında şunlar olabilir:

  • Krep,
  • Omlet,
  • Pişi,
  • Patates kızartması,

Fırında küçük pizzalar. Bu yiyecekler hem sizin hem de çocuklarınız için büyük keyifle yiyeceği yiyeceklerdir. Mesela; fırında küçük pizza yaparken çocuklarınızla birlikte yapmanız durumunda, eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Bayatlamış ekmekten de yapabileceğiniz bu pizzaları şöyle hazırlayabilirsiniz: Dilimlenmiş bayat ekmek diliminin üzerine salça veya domates sosu sürüp, üzerine sucuk, domates, biber, zeytin, kaşar peyniri rendesi koyarak, önceden ısıttığınız fırında pişirebilirsiniz. Hem ekmeğinizi değerlendirmiş olursunuz, hem de farklı bir lezzetle sağlıklı bir şekilde pizza tüketmiş olursunuz. Bu gıdaların yanında ceviz, üzüm, kuru kayısı, fındık gibi kuru yemişleri mutlaka bulundurmalısınız. Özellikle kış aylarında bu gıdaların vücuda çok faydalı olacağını unutmamalısınız. Reçel, pekmez veya çikolata yanında rahatlıkla tüketebileceğiniz kuru yemişler sayesinde, dinç bir vücuda sahip olursunuz. Hastalıklara karşı da kendinizi korursunuz.

Sofra Sunumu İştah Açar

Güzel ve özenli hazırlanmış bir Pazar kahvaltısı sofrası, ailede herkesin iştahını açacaktır. Özellikle kahvaltılık takımlarınızın kırmızı, bordo, pembe gibi renklerde olması, iştahın açılmasında yardımcı olmaktadır. Geometrik şekilli, desenli tabaklarınızda eğlenceli lezzetler sunabilirsiniz. Mesela; küçük çocuklarınız için peynir, domates ve zeytinden oluşan, gülen yüz şekilli tabaklar hazırlayabilirsiniz. Hem hazırlamaktan keyif alacak hem de çocuğunuzun bu gıdaları rahatlıkla tüketmesini sağlamış olacaksınız. Pazar kahvaltılarında çok çeşitliliğin olması önem taşımasına rağmen, bunların sunumunda da dikkat edilmesi gerekir. Zeytinlerinizi siyah ve yeşil olarak sıraya dizerek koyabilir, salatalıklardan kuş figürleri yapabilir, peynir çeşitlerinden poğaçalar hazırlayabilir, patates kızartmalarından saçaklı kız figürü yapabilirsiniz. Pazar kahvaltılarınızda bu noktalara dikkat edebilir, güzel sunumlarla keyifli kahvaltı saati geçirebilirsiniz. Aileniz ve sevdikleriniz için özel bir kahvaltı sofrası hazırlamak, mutlu pazarlar geçirmek size bırakılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir